Hesap kavgasında silahlar konuştu: 1 ölü

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

Samsun'da bir barda 200 YTL'lik hesap yüzünden çıkan silahlı çatışmada 1 kişi hayatını kaybetti, 4'ü ağır 7 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre olay 19 Mayıs Mahallesi Dr. Kamil Caddesi üzerinde bulunan C Bar'da gece saat 03.10 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, işyeri sahipleri ile müşteriler arasında 200 YTL'lik hesap yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek silahlı çatışmaya dönüşmesi sonucu ortalık bir anda savaş alanına döndü. Silahlı çatışmada müşterilerden Musa Akçay (29) aldığı iki kurşun yarasıyla olay yerinde hayatını kaybetti.

Tabancayla vurularak yaralanan işyeri sahibi Tahsin D. (52), oğlu Serkan D. (25) ile müşterilerden İsmail Y. (29), Musa Ç. (29), Ali B. (37), Mustafa B. (25) ve darp sonucu yaralanan Fatih C. (24) Samsun Devlet Hastanesi ile Gazi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ağır yaralanan Serkan D., İsmail Y. ve Tahsin D., Mustafa B. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Polis, barda yaptığı araştırmada 16 kovan ile 5 adet ruhsatsız silah ele geçirirken, müşterilere ait olan 55 RS 444 plakalı araç içerisinde yapılan aramada da bir silah ele geçirildi. Silahlar arasında suikast silahı olarak tabir edilen bir adet Glock marka silahında bulunduğu öğrenildi.

Polis, ayakta tedavileri tamamlandıktan sonrta taburcu olan Fatih C., Ali B., ve Musa Ç. ile işyerinde çalışan 9 kişi olmak üzere toplam 12 kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious