'Hesap verme günü sendromu!'

  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan'ın NTV'de yaptığı "Bahçeli'yi muhatap almıyorum" açıklamasına MHP lideri Bahçeli'den sert yanıt geldi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı açıklamasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün bir televizyon kanalına verdiği mülakata dikkat çekerek, “Bugüne kadar siyasi literatüre kazandırdığı yakışıksız ve argo sözlerle üslup kirliliği konusunda zirveye ulaşan Başbakan'ın siyasi hayatımızda nezaket ve zarafeti temsil etmediği bir gerçektir” görüşünü dile getirdi.

“Erdoğan'ın psikolojisinin ruhunda yarattığı çöküntünün üslubuna yansıdığını, bu alanda da giderek seviye ve irtifa kaybettiğini” savunan Bahçeli, şöyle dedi:

“Bunun yanı sıra Başbakan Erdoğan'ın dalgalı siyasi çizgisi ve geçmişi, rüzgarın estiği yöne göre değişen ve şekil alan anonim siyasi kimliği, feyz aldığı siyasi kültür, dünü ve bugünüyle siyasi sicili, ilkeli, temiz, dürüst ve seviyeli siyasetten dem vurmasına manidir.

Böyle bir sicilin ve hüviyetin sahibi olan Başbakan'ın slogan dili ve derinlik tartışmasına girmesi, kendisi açısından büyük bir talihsizlik olmuştur.”

Başbakan Erdoğan'ın “fikri, ahlaki ve vicdani derinlik kavramlarına ne kadar yabancı olduğunun ortada olduğu” görüşünü de savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Bu durum karşısında Başbakan Erdoğan'ın bu kavramlardan bahsetmesi abesle iştigaldir. Kendisinin hangi alanlarda derin bir tecrübeye sahip olduğu çok iyi bilinmektedir. Böyle bir zihniyetin sadece milliyetçilik konusunda değil, siyasi ve ahlaki bakımlardan da bizim muhatabımız olması esasen mümkün değildir. Bizim kendisine tavsiyemiz, milliyetçi harekete dil uzatma cüretini göstermeden önce çok iyi düşünmesi ve altından kalkamayacağı hezeyanlarda bulunarak haddini aşmamasıdır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious