Heybesinde hizmet olan partiyiz

Heybesinde hizmet olan partiyiz.11015
  • Giriş : 08.02.2009 / 18:14:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ''AK Parti, sadece hizmetin adresi değil, itibarın, istikrarın ve dik duruşun da adresi haline geldi'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Çiçek, Ankara'nın Polatlı ilçesinde AK Parti seçim İrtibat Bürosu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, yerel seçim çalışmalarının barış ve kardeşlik havası içerisinde geçmesini istediklerini vurguladı.

Ancak bazılarının eski huylarından vazgeçmediklerini ifade eden Çiçek, ''Bu seçimi barış içinde, kardeşlik içinde yapacağız. Bu hizmet seçimi, iktidar seçimi değil'' diyerek, seviyeli siyaset yapılması çağrısında bulundu.

Sözleri sık sık ''Polatlı seninle gurur duyuyor'' sloganlarıyla kesilen Devlet Bakanı Çiçek, sağanak yağmur altında meydanı dolduran kalabalığa hitaben, ''Allah'ın rahmeti de birlikte geliyor. İnşallah bu seçimler Allah'ın rahmetini de getirecek. Allah biliyor ki biz hizmeti Allah rızası için yapıyoruz. Bu seçimdeki sloganımız, işimiz hizmet, gücümüz de aziz millettir'' diye konuştu.

Hükümetin çalışmaları ve dış politikadaki etkinliğinden de söz eden Cemil Çiçek, Türkiye'nin bölgede global bir güç haline geldiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Türkiye bölgesel bir güçtür, global bir dünya devletidir. Türkiye'de, 5-6 yıllık geçen sürede süklüm büklüm bir iktidar yok. Ne yapacağı merak edilen, ne karar alacağı merak edilen, ne söyleyeceği merak edilen itibarlı bir Türkiye haline geldi. AK Parti, sadece hizmetin adresi değil, itibarın, istikrarın ve dik duruşun da adresi haline geldi. Biz heybesinde hizmet olan bir partiyiz, başkaları gibi çamur atmaya hiç niyetimiz yok. Bu yoldan siyaset yapanlara bu millet pirim vermedi.''

-''GİDEMEDİĞİNİZ YER SİZİN OLMAZ''-

Çiçek, bugüne kadar millete hiç yalan söylemediklerini, 2007 seçimleri ve ötesinde oyunu artıran tek parti olduklarını ifade ederek, konuşmasına şöyle devam etti:

''Diğer partiler ülkenin doğusuna gidemiyor. Gidemediğiniz yer sizin olmaz, gidemiyorsanız bir Türkiye partisi olamazsınız. Türkiye'yi yönetmekte de hak iddia edemezsiniz. Türkiye'yi yönetemezsiniz. Türkiye'nin her tarafında olan tek parti biziz. Millet neyi arzu ediyorsa, sizde onu arzu edeceksiniz. Göçmen kuşlar gibi seçimden seçime gelip gitmeyeceksiniz. Göçmen kuş siyaseti geride kaldı. Milleti yanıltacağını zanneden her zaman kendisi yanılır.''

AK Parti iktidarı öncesi Türkiye'nin ''üçüncü lig ülkesi'' olduğunu, bugün ise dünyanın ve Avrupa'nın en güçlü devletleri arasında yer aldığını dile getiren Cemil Çiçek, her zaman demokrasiden yana olduklarının altını çizdi.

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik'in ilçeye yaptığı hizmetlerden de bahseden Çiçek, ''Bugün Polatlı, 5 yıl önceki Polatlı değil'' diyerek, başarılı çalışmalarından ötürü Çelik'i tebrik etti.

Törene, AK Parti Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Seçim bürosunun açılışından sonra Polatlı Belediyesini ziyaret eden Cemil Çiçek, burada bir süre partililerle sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*