Heyelanda ölenler toprağa verildi

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Rize'nin Güneysu ilçesi Başköy köyünde meydana gelen heyelanda hayatını kaybeden 3 kişi bugün toprağa verildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yol yapım çalışması sırasında meydana gelen göçükte toprak altında kalarak feci şekilde can veren Osman Baltacı (53), Hasan Baltacı (36) ve Hüseyin Baltacı'nın (28) cenaze namazları Başköy Köyü Yıldız Camisi'nde Cuma Namazı'nı müteakip kılındı. Heyelanda hayatını kaybeden ve akraba olan Osman Baltacı, Hasan Baltacı ve Hüseyin Baltacı'nın cenaze namazına Rize Valisi Kasım Esen, Belediye Başkanı Halil Bıkırcı, Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, kaymakamları ile ilçe ve belde belediye başkanları, mülki arkan, çok sayıda vatandaş ve ölenlerin yakınları katıldı. Heyelanda hayatını kaybedenlerin yakınları cenaze töreni boyunca göz yaşlarını tutamadı. İl Müftüsü Zeki Sayar ve Başköy Yıldız Cami imanın kıldırdığı cenaze namazının ardından cenazeler gözyaşları ve dualarla merhumlarını Başköy'deki evlerinin yanındaki aile kabristanlarında toprağa verildi.

Rize'nin Güneysu ilçesi Başköy Köyü Yıldız Mahallesi civarında devlet-vatandaş işbirliği ile yayla yolu yapımı sarısında dün akak saatlerinde heyelan meydana gelmişti. Alınan bilgiye göre, yol yapımında Köy Hizmetleri ekiplerine yardımcı olan köylüler, Köy Hizmetleri'nin çalışanlarının olay yerinden ayrılmasının ardından çalışmalara devam etti. Köylüler, kompresörle kayalık bir alanda delik açmaya çalışırken göçük meydana geldi. Olayda, göçük altında kalan Osman Baltacı, Hasan Baltacı ve Hüseyin Baltacı feci şekilde can verdi. Köylülerden, Muhammet Baltacı ve Ekrem Baltacı ise yaralandı.

Göçük altında kalanlar, diğer köylüler tarafından toprak altından çıkartıldı. Olayda yaralanan Muhammet Baltacı ve Ekrem Baltacı'nın Rize Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi devem ediyor. Yol yapım çalışması sırasında meydana gelen göçük olayı ile ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious