Hiç peşinatsız ayda 100 YTL'ye ev!

Hiç peşinatsız ayda 100 YTL'ye ev!.14438
  • Giriş : 08.11.2008 / 15:39:00

Bağcılar ilçe kongresindek onuşan Başbakan Erdoğan DTP'yui eleştirdi, dar gelirli vatandaşa, peşinatsız aylık 100 YTL taksitle ev müjdesi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Partisinin Bağcılar İlçe Kongresi'nde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'ne yaptıkları yatırımlardan bahsetti. Erdoğan imkanı olmayan ailelere aylık 100 YTL taksitle hiç peşintasız 45 metrekarelik bir oda bir salon ev yapılacağını söyledi.

Konuşmasında DTP'ye yüklenen Erdoğan, "Ülkemizin her yerinde istediğimiz tarzda hastaneler yoktu. Bir çoğu adı sağlık ama sağlığa uymayan hijyenik koşullardan çok uzak haldeydi. Hakkari'de doğru dürüst bir hastane yoktu. Ama ben geçen hafta hastanede 150-300 yataklı iki hastane açtım. Bu iki hastane modern hastane. Şimdi soruyorum; bu anlayış orada yaşayan benim Kürt kökenli vatandaşlarıma verdiğimiz değerin en güzel ifadesi değil midir? Bizi kimse bu ülkeden vatandaşlarımızın arasında ayrım yapmak, veyahut şu etnik kökenden olana uzak diye gösterme yarışına girenler aldanırlar. Biz Türküyle, Kürtüyle , Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle bütün vatandaşlarımızı yaratılanı Yaratan'dan ötürü seven bir anlayışla severiz. Bizim kitabımızda asla etnik milliyetçilik yok. Bizim kitabımızda bölgesel milliyetçilik yok. İstanbul neyse Hakkari de odur, Muş ta, Bitlis de, Ağrı da odur. Biz böyle bakıyoruz." diye konuştu.

Demokratik Toplum Partisi'ni (DTP) kimlik siyaseti yapmakla suçlayan Erdoğan, "Oradaki vatandaşlarımı kimlik siyaseti yapmak suretiyle istismar edenlere sesleniyorum; bu istismarı bırakın da elinizdeki belediyelerle oradaki yaşayan vatandaşlarımı pislik içinde yaşatmaktan kurtarın. Benim vatandaşım 29 Mart'ta bu pisliklerden de kararını verecek ve kurtulacaktır. Benim orada yaşayan Kürt kökenli vatandaşımı içinden pislikler akan bir şehirde yaşamaya mahkum etme hakkına sahip değildir. Oralardaki yapılanmalar bu denli projeden, plandan uzak olamaz. Bu insanların ufkunu gösteriyor. Bunların ufku bu. Bunların vatandaşa hizmet diye bir anlayışı yok. Sadece kimlik siyaseti yaparak bunun üzerinden oy devşirmeye çalışıyorlar. 29 Mart aynı zamanda bunun da cevabı olacaktır." ifadelerini kullandı.

HİZMET ETMEZSEK HALK HESAP SORSUN

Hizmet etmedikleri zaman vatandaşların kendilerinden sandıkta hesap sormalarını isteyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Biz '780 bin kilometrekarelik vatan topraklarının tamamına aynı mesafedeyiz' diyoruz. Çünkü ülkemin her yeri aynı şekilde güzelleşecek, aynı haklara her yerinde sahip olacağız. Bunu yapamıyorsak bunun hesabını zor veririz. Sizler de bunun hesabını sormak durumundasınız. Nerede soracaksınız? sandıkta soracaksınız. Demokrasi budur. Çalışıyorsak eyvallah, ama çalışmıyor yan gelip yatıyorsak hiç beklemenin anlamı yok, hemen sandıkta göndereceksiniz. Üçüncü adım olarak da; dinsel milliyetçiliği kabul etmiyoruz. Benim ülkemin yüzde 99'u Müslüman. Ama farklı dinlerden, mezheplerden olanlar var. Bunlara da aynı mesafedeyiz. Orada da bir ayrıma girmeyiz. Hepsi güvenlik içinde olacak. Zaten Laikli bu. Her inanç grubuna eşit mesafede olmak. Etnik, bölgesel ve dinsel milliyetçiliğe karşıyız."

İMKANI OLMAYANA STÜDYO EV

"Türkiye'de şehirleri toplu konutlarla değiştiriyoruz. Bazı yerlerde terör örgütleri gelip müteahhitlerin önünü kesiyor. Bu örgütün yandaşları bu ülkeyi sevdiklerini söylüyor.Seviyorsanız gidin terör örgütünü durdurun." diyen Erdoğan TOKİ'nin imkanı olmyan aileler için 100 YTL taksitle sütüdyo darieler inşaa edeceğini söyledi.

Erdoğan yapılacak evleri şöyle tarif etti: İmkanı olmayanlara 45 metrekarelik stüdyo daireler yapacağız. Bir oda, bir salon. Mutfağı da salonda olacak. Peşinatsız 100 YTL taksitle konutlar yapacağız. Erdoğan, bunu gecekondu ve kaçak yapının önünü almak için yaptıkalrını, 320 bin konutun inşasının devam ettiğini, 220 bin konutun ise sahiplerine teslim edildiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*