Hiç şarkıcıdan oyuncu olur mu?

Hiç şarkıcıdan oyuncu olur mu?.14453
  • Giriş : 15.06.2008 / 09:56:00

Dokuz tekrarla yönetmen güzel ama beceriksiz oyunculara yardımcı oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Televizyonda görselliğin şart olduğunu söyleyen "Dudaktan Kalbe" dizisinin Prenses Cavidan'ı "Yapımcılar sadece starlarla ve şarkıcılarla işlerin yürümediğini anladı. Kamera gerçeği gösteriyor" dedi.

Özge Özder’i tanıyabilir miyiz?

1978 Ankara doğumluyum. Ankara'da doğup büyüdüm. Ailenin tek evladıyım. Anneannemler, teyzemlerle çok zaman geçirdim. Piknikler yapan, saklambaç oynayan, ağaçlara tırmanan mutlu bir kız çocuğuydum.

Doğayla iç içe büyümüş bir çocuk ileriki zamanlarda hırçınlık ve bencillikten nasibini aldı mı?

Naif bir çocuktum, hassastım. Bana vuranlara bile karşılık vermezdim.

Aslında merak ettiğim şu, o kırılgan kız büyüyüp kurtlar sofrasında (!) kuzu olmaktan nasıl kurtuldu?

Annemin gayretiyle, koç burcunun lider ruhu bende açığa çıktı. Sayesinde özgüvenin ne demek olduğunu öğrendim. Çok cesurum. Çok mükemmeliyetçiyim. Ayrıntılara çok takılırım.

BURAK HAKKI İYİ BİR İNSAN

Oyuncu olmayı ilk ne zaman kafanıza koymuştunuz?

Lisede okurken. Ailem kararıma saygı duydu. Okulu bitireli 8 yıl oldu. Okul hocalarımızdan biri BKM'de bir oyun yapıyordu. bana telefon etti; "Gelir misin?" dedi, "Gelirim" dedim. Tek başıma buraya geldim.

'Dudaktan Kalbe'deki rol arkadaşınız Burak Hakkı, ne tür oyuncular arasında yer alıyor?

Burak da çok çok iyi bir insandır. Her şeyden önce iyi insan olmayı kendine ilke edinmiş bir adam. Burak kimsenin üstüne basmaz. Eşi de çok tatlı.

Sırf, güzel bir yüz ve çekici bir fiziğe sahip diye başrol verilen genç oyuncular hakkında ne düşünüyorsunuz?

BAZILARI KURS BİTİRMİŞ

Televizyonda görsellik şart. Atıyorum; renkli göz veya güzel bir yüz istiyor kamera. Azıcık bir yeteneği varsa bu özelliklere sahip o kişi başrolde oynuyor. Türkiye'nin dört bir yanında kim bilir ne hayalleri, ne yetenekleri olan insanlar var. Benim istediğim şu, böyle büyük bir şans verilmişse onlara, mesleklerine saygı duymalı ve kendilerini eğitmeliler. Biz dört sene üniversite eğitimi alırken, onlar liseyi bitirip, bir ayda bilmem ne kursundan mezun olduktan sonra pat diye işe giriyorlar. Üzerine bir de para alıyorlar, üstelik dokuz tekrarla yönetmen onlara yardımcı oluyor. Oyuncu koçundan da ders alıyorlar. Bir ekip, o kişi için uğraşırken, onun da kendini ilerletmesi gerek.

Zamanla her şey anlaşılacak değil mi?

Yapımcılar sadece starlarla, şarkıcılarla bu işin gitmeyeceğini anladı. Hiç şarkıcıdan stardan oyuncu olur mu. Kamerada ne kadar kötü olursanız o kadar belli oluyor, ne kadar iyi olursanız o kadar iyi olduğunuz ortaya çıkıyor.

LAMiA DA CAViDAN DA SUÇSUZ

Sokaktaki insanlar, 'Prenses Cavidan' karakteriyle ilgili ne düşünüyor dersiniz?

Bu karakter Türkiye'de belli bir kesime hitap ediyor. Hitap ettiği kesim, "Hareketleri çok şık, çok mesafeli... En çok onu seviyoruz" diyorlar. Diğer kesim ise, "Her şeyi var zaten. Kenan da onun olmasın" görüşünde... br />
Prenses Cavidan Kenan'ı gerçekten de seviyor mu?

Leyla, Melek, Lamia ve ben... Dört karakterle de birlikteymiş Kenan. Bizi Kenan baştan çıkardı. Kenan, Lamia'ya aşık olduğunu anlamadı. Evlilik kararından sonra da ‘Lamia'ya aşıkmışım’ dedi. Geri dönüşü yoktu. Bu durumda ne Lamia kabahatli, ne de Cavidan...

HIRSLI DEĞiLiM ÇOK AZiMLiYiM

Hakkımı savunmayı severim, bir haksızlık anında en önce sesini yükselten biriyim. Azimle hırs karıştırılıyor. Azim iyi bir şey, azimliyim. Hırs küpü olursanız, hiçbir zaman mutlu olamazsınız. Çünkü sizden daha iyileri hep vardır. Şu anda olduğum yerden çok memnunum. Tek çocuk olmama rağmen kıskanç değilim. Ben, sadece kendime kızabilirim. Aynı oyunu bir başkası benden daha iyi oynuyorsa sadece kendime çatarım. Sette iş esnasında kaprisli biri değilim. Kapris, ancak anneye ve eşe yapılıyor.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious