Hiç yoktan ceza aldık

Hiç yoktan ceza aldık.11526
  • Giriş : 29.02.2008 / 08:36:00

"Attığımız golden sonra kale içinde topu almak için eğildiğimde, beni itti. Kendisine İngilizce ’Niye itiyorsun?’ diye söylendim. Demekki bu sözüm onu sinirlendirdi. Ağzımdan küfür çıkmadı. İkimiz de boş yere atıldık."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

F.BAHÇE derbisinin son dakikasında kaleci Volkan’la girdiği diyalog sonrası kırmızı kart gören G.Saray’ın Brezilyalı yıldızı, rakibine asla küfür etmediğini savunurken, "İkimiz de hiç yoktan ceza aldık" dedi. Volkan’ın sinirlenmesini doğal bulduğunu anlatan Lincoln, "Son dakikada yenilen gol her futbolcunun sinirini bozar. Volkan da benzer bir durum yaşadı" dedi. Brezilyalı futbolcu şöyle devam etti:

"Attığımız golden sonra kale içinde topu almak için eğildiğimde, beni itti. Kendisine İngilizce ’Niye itiyorsun?’ diye söylendim. Demekki bu sözüm onu sinirlendirdi. Ağzımdan küfür çıkmadı. Belki biz de aynı şekilde bir gol yeseydik, arkadaşlarımız da Volkan’la aynı ruh halinde olurdu.

Herkes sevinirken Lincoln ağlıyordu

Cezalı oluşum nedeniyle bu haftaki Beşiktaş derbisinde oynayamayacağım için çok üzgünüm. Sonradan öğrendim ki, Volkan bugüne kadar böyle bir olayın içerisinde olmamış. İkimiz de hiç yoktan ceza yedik. Buna üzülüyorum."

F.Bahçe’yi eleyerek kupada yarı finale yükselen G.Saray’da bütün futbolcuların ezeli rakipleri karşısında 5 maç sonra alınan galibiyetin coşkusunu yaşarken, Cassio Lincoln gördüğü ceza nedeniyle adeta kahroluyordu. Brezilyalı yıldızın galibiyete rağmen, gördüğü kırmızı kart nedeniyle gözyaşlarını tutamadığı öğrenildi.

Maçtan sonra G.Saray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel’e dert yanan Lincoln’ün, "Bu kırmızı kartı hak etmedim. Böyle bir hareketi de hazmedemiyorum. Zaten iki derbide oynamadım. Beşiktaş maçında yer almayı çok istiyordum. Böyle bir tartışmanın içinde yer almak beni rahatsız ediyor" dediği öğrenildi.

Portekizce ve Almanca dışında dil bilmiyorum

Öte yandan Lincoln, G.Saray’ın resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, "Kaleci Volkan bana yönelik saldırısına gerekçe olarak ailesine küfür etmiş olmamı bahane etmiştir. Ancak bu iddiası doğru değildir. Aile olgusu benim için futboldan bile daha önemli olduğundan; bu şekilde suçlanmış olmam beni derinden üzmektedir. Portekizce ve Almanca lisanları dışında bildiğim başka lisan yoktur. Bununla birlikte, maçın uzatma dakikalarında rakip takım kalecisinin şahsıma karşı yaptığı talihsiz davranış ve maç sonrasında verdiği demecin sportmenliğe yakışmadığının bilinmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious