Hiçbir darbede zarar görmedik

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

CHP’li Kemal Anadol, "Bu ülke hiçbir darbede zarar görmedi" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kütahya’nın Simav İlçesi’ndeki CHP ilçe teşkilatı bürosunu ziyaret eden CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, bir gazetecinin "Erken seçim var mı?" şeklindeki sorusu üzerine kendilerinin bunu istediğini ancak hükümetin seçimden kaçtığını söyledi. Anadol, konuşmasında ülkenin hiçbir darbeden zarar görmediğini söyledi.

CHP İzmir Milletvekili olan aynı zaman parti grup başkan vekilliğini de yürüten Kemal Anadol, Simav’a komşu Şaphane Beldesi’nde düzenlenen 7. Kiraz, Vişne ve Kültür Festivali’ne katıldıktan sonra CHP Simav İlçe Bürosu’nu ziyaret etti. Anadol, partililerle sohbet havasında geçen ziyaret sırasında bir de basın açıklaması yaptı. Açıklamada Simav’da kadın kollarının arttığını öğrendiğini belirten Anadol, kadın milletvekillerinin bu ilçeye gelmelerini teşvik edeceklerini söyledi. Konuşmasında yerel basına da değinen Anadol, iktidarın getirmek istediği bir yasayla yerel basını bitirmek istediğini, çünkü üç beş tane merkezdeki basını ancak idare edebileceklerini düşündüklerini söyledi. Yerel basını çok etkili, kaliteli ve objektif bulduğunu belirten Anadol, 1929’dan bu yana tek başına iktidar olan partiler dahil her yıl çiftçiye zam verildiğini ancak bu yıl geçen yıla oranla çiftçiye verilen miktarın yüzde 40 düştüğünü söyledi.

Anadol sözlerine şöyle devam etti. "Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine sahip çıkan herkes CHP’ye sahip çıkmalı, Cumhuriyet’e sahip çıkmalılar. Bu ülke hiçbir darbede zarar görmedi. En son darbede dönemin darbeci paşası Kenan Evren, okullarda din dersini zorunlu kılmıştır."

Son olarak yerel bir gazete muhabirinin "Erken seçim var mı?" şeklindeki sorusuna, "Biz olması gerektiğini söylüyoruz ama iktidar bunu yapmaktan kaçıyor." cevabını verdi. Anadol, daha sonra partililerle dünyaca ünlü Eynal Kaplıcaları’ndaki yemeğe katılmak üzere Simav’dan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious