Hidayet'i Toronto'lu yapan isim

Hidayet'i Toronto'lu yapan isim.11097
  • Giriş : 10.07.2009 / 10:32:00

Toronto Raptors'a transfer olan Hidayet Türkoğlu'nun, Portland Trail Blazers'tan vazgeçip Kanada ekibini tercih etmesinde, Raptors'ın diğer yıldızı Chris Bosh'un telefonunun etkili olduğu ortasya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

NBA'in internet sitesinde yer alan habere göre, düzenlediği basın toplantısına, ''Hidayet'in son anda Portland'dan vazgeçip bizi tercih etmesinde çok az bilinen bir olay var'' diyerek sözlerine başlayan Raptors'un Genel Menajeri Bryan Colangelo, şöyle dedi:

''Geçen hafta, Hidayet Portland'dayken ben Chris Bosh'a ulaştım. Bizim Hido ile yaptığımız görüşmelerin ardından Chris de, Hidayet'i arayarak onunla konuştu. Ben inanıyorum ki Hidayet için Bosh'un onu araması çok önemliydi. Çünkü Raptors'ın yıldızı Chris Bosh arar ve bize katılmanı, Toronto'yu güçlendirmeni istiyoruz derse bu Hidayet'i etkilemekte önemli bir noktadır.''

Hidayet de, dünkü basın toplantısında bu konuyla ilgili bir soru üzerine, ''Bosh'un sesini duyduğumda çok mutlu oldum. O, bu ligde All-Star seçilmiş bir oyuncu. Böyle bir oyuncudan telefon almak tabiki beni memnun etti ve benim için önemli oldu. Onun benimle oynamaktan mutlu olacağına eminim'' dedi.

Kanada ekibi Toronto Raptors'ın en pahalı oyuncusu olan Chris Bosh, internet sitesi Twitter'da bulunan sayfasına bugün yazdığı mesajında da, ''Hido'yu kaptık. Önümüzdeki sezon çok daha eğlenceli olacak'' dedi.

Bu arada, Türkoğlu'nun eski takımı Orlando Magic'in yıldızı Dwight Howard da, resmi blog'una yazdığı mesajında, Milli Basketbolcu'ya övgüler yağdırdı.

Howard yazısında, NBA'de kendisini oyuncu olarak geliştirmesinde Hidayet'e çok şey borçlu olduğunu kaydederek, ''Türkoğlu, 5 yıldır burada. Benim için çok şey ifade ediyor. Takımda kalmasını çok isterdim. Türkoğlu, kariyerim boyunca gördüğüm en iyi asistçilerden biri. Önümüzdeki sezon şampiyonluğu başarabiliriz. Hidayet'siz olmak bizi üzer'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*