Hijyenik olmayan fırına bin YTL ceza

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Isparta'nın Senirkent ilçesinde gıda denetimleri devam ediyor. Vatandaşların sağlığını ilgilendiren ve gıda üretimi yapan, fırınlar, lokanta ve pastaneler, kasaplar periyodik olarak denetleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaptıkları denetlemede, hijyenik şartları yerine getirmeyen ve diğer mevzuat hükümlerine uymayan bir pide fırınına bin YTL ceza kesildi. Ayrıca bazı iş yerleri ihtar edilirken, bazı işletmeler de istenilen düzeye gelinceye kadar süresiz olarak kapatıldı.

Tarım İlçe Müdürü Mustafa Ali Özkan, denetimlerin bundan sonra da süreceğini aktardı. Özkan, "Biz insanlarımızın sağlıklı yerlerde, hijyenik ortamda üretilen gıdaları tüketmesini istiyoruz. Bu hususta yönetmeliklerin elverdiği ölçüde istenilenlerin yerine getirilmesini sağlayacağız. Yapılan denetlemelerde gerekli ikazları yapıyor, yazılı uyarılarda da bulunuyoruz. İşyeri sahibi önerilere uymamakta israr edince, maddi cezaya çarptırıp, işyerini de kapatıyoruz." dedi.

Kaymakam Niyazi Erten de, "Vatandaşımızın sağlığı açısından gıda denetimlerini sürekli yaptırıyoruz. Bu husustaki gerekli önlemleri almak zorundayız. İnsanımızın sağlığını tehdit eden, uyarılarımızı hiçe sayan işyeri sahiplerinin gözünün yaşına bakmayız." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious