Hikmet Bulduk: Verilemeyecek hesabım yok

Hikmet Bulduk: Verilemeyecek hesabım yok.14116
  • Giriş : 27.06.2008 / 22:39:00

Başbakanlık eski Özel Kalem Müdürü Hikmet Bulduk, hakkındaki iddialarla ilgili olarak, ''Devlet memurluğum süresince verilemeyecek hesabım yok'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bulduk, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun düzenlediği basın toplantısında "kendisiyle ilgili kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklamalarda bulunduğunu" savundu.

Hikmet Bulduk açıklamasında şöyle dedi:

"Bu düzeysiz ve yakışıksız sözleri ayıp sayıyor, işgal ettiği konuma yakıştıramadığımı belirtmek istiyorum. Bu iftiralarla ilgili kanuni dava açma hakkım saklı kalmak kaydıyla; ticari hayatım ve şerefle yerine getirdiğim devlet memurluğum süresince kamu vicdanı ve hukuk önünde verilemeyecek bir hesabımın olmadığını; istifa etmemin tamamen özel hayatımla ilgili olduğunu; 'villa satın alma, kira, araba, bakıcı' konularında söylenenlerin yalan-yanlış bilgilerle dolu olduğunu kamuoyumuza saygılarımla bildiririm."

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nden istifa eden Hikmet Bulduk'un malvarlığı ve geçmişini soruşturması gerektiğini söylemişti.

Kılıçdaroğlu, örtülü ödeneğin nereye gittiğini sorgulamadığını ifade ederek, "Ama bu ülkede, örtülü ödenekten Selçuk Parsadan'a para verildiğini biliyoruz. Yeni bir Parsadan örneği değil ama değişik bir versiyonuyla karşı karşıyayız. O nedenle bunun hesabını sormak zorundayız" diye konuşmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious