Hikmet Şahin'in önündeki engel kaldırıldı

Hikmet Şahin'in önündeki engel kaldırıldı.11202
  • Giriş : 24.02.2009 / 21:51:00

Daha önce il seçim kurulunun kararı doğrultusunda seçime DP'den katılamayacağı açıklanan Hikmet Şahin için flaş karar!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti'den aday gösterilmemesi üzerine Demokrat Parti'den Bursa Büyükşehir Başkanılğı adaylığını açıklayan Hikmet Şahin'e Yüksek seçim Kurulu'ndan (YSK) müjdeli haber geldi. Anavatan Partisi Bursa İl Başkanı Ahmet Kömbe'nin Bursa İl seçim Kurulu'na yaptığı, "Siyasi Partiler Yasası'nın 40. maddesi C fıkrası gereğince, 'bir partide önseçim ya da merkez yoklamasına giren adayın bir başka partiden aday olamayacağı' hükmü uyarınca Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin DP'den aday olamaz." itirazı kabul edilmişti. Şahin'in itirazını değerlendiren YSK, ise, "Hikmlet Şahin seçimlere girebilir" kararını vererek Şahin'in önündeki engeli kaldırdı.

Kararı değerlendiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, "Bursa'da yapacağım çok işler var. adalet yerini bulmuştur. Yükselen reytingimiz daha da yükselmiştir. Anavatan Partisi'ne verilen taktikler işe yaramamıştır" dedi.

2004 seçimlerinde AK Parti'den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hikmet Şahin, 29 Mart'ta yapılacak seçimler için Recep Altepe ile birlikte parti yoklamalarına katılmış, aday gösterilmeyince istifa etmiş, DP saflarına geçmişti. Anavatan Partisi İl Başkanı Ahmet Kömbe, Bursa İl seçim Kurulu'na başvurarak, Şahin'in DP'den adaylığına itiraz etti. İl seçim Kurulu, Kömbe'nin "Başkan Şahin'in partisinden istifa etmekte geciktiği ve dolayısıyla da DP adayı olamayacağı" yolundaki itirazını haklı bulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*