Hilal operasyonu sürüyor

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

İzmir'deki ''Hilal Operasyonu'' kapsamında 10 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Yenişehir semtinde 3 ay önce gerçekleştirilen ''Hilal Operasyonu''nun devamı olarak belli aralıklarla devam eden denetimlerde, toplam 10 bin 800 uyuşturucu hap ele geçirildiği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün ''Hilal Operasyonu'' kapsamında, Yenişehir bölgesinde operasyon gerçekleştirdi. Belirlenen adreslerde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde, 30 uyuşturucu hap, 50 gram esrar, 13 meşe esrar, 23 kök Hint keneviri, ruhsatsız 1 silah ve 1 av tüfeği ele geçirildi. Olaylarla ilgili 4'ü kadın 10 kişi gözaltına alındı.

''Teşekkül halinde uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan İzmir Adliyesi'ne sevk edilen zanlılardan 2'si kadın toplam 6 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü yetkilileri, 3 ay önce başlatılan ve belli aralıklarda sürdürülen ''Hilal Operasyonu'' kapsamında, Bornova'da 9 bin 500, Tepecik'te bin, Muğla ve Marmaris'te ise 300 olmak üzere toplam 10 bin 800 uyuşturucu hap ele geçirdiklerini bildirdi.

Operasyonların belli aralıklarla sürdürüleceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious