Hillary Clinton, Türk kadınlarını dinleyecek

Hillary Clinton, Türk kadınlarını dinleyecek.9966
  • Giriş : 21.06.2009 / 09:46:00

Mona Tekin Diamond, Hillary Clinton'un Türkiye'den çok etkilendiğini, Türk kadını için neler yapılabileceğine ilişkin bilgi almak üzere temmuz ayında kendileriyle görüşmek istediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Amerikan Türk Dostluk Konseyi (ATFC) Kurucusu ve Türkiye'nin Georgia Fahri Konsolosu Mona Tekin Diamond, Hillary Clinton'un Türkiye'den çok etkilendiğini, Türk kadını için neler yapılabileceğine ilişkin bilgi almak üzere temmuz ayında kendileriyle görüşmek istediğini belirtti.

İzmir İş Kadınları Derneğinden (İZİKAD) yapılan yazılı açıklamaya göre, derneğin davetlisi olarak SEV Özel Amerikan Lisesi Mezunlar Evi'nde düzenlenen söyleşiye katılan Diamond, Türk kadının Amerika'da hala yanlış tanınıyor olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Diamond, şunları kaydetti:

''Bir süre önce ülkemize gelen Hillary Clinton, Türkiye'den çok etkilendi. Türk kadını için neler yapabileceğimize ilişkin bilgi almak üzere temmuz ayında bizlerle görüşmek istedi. Türkiye'de müthiş bir potansiyel var. Ama halkla ilişkiler açısından çok zayıfız. Hala tanınmıyoruz.''

Türkiye'deki birçok kadının Amerika ile iş yapmak istediğini ancak doğru insanı bulma ve yöntemler konusunda sıkıntı çektiğine değinen Diamond, ''Amerika ile iş yapmak isteyen girişimci Türk kadınları, mutlaka bizimle iletişim kursun'' ifadelerini kullandı.

Diamond, kar amacı gütmeyen dernek statüsündeki ATFC'nin Amerikalı ve Türk iş kadınlarını bir araya getirecek bir platform oluşturmak istediğini bildirdi.

İZİKAD Başkan Yardımcısı Candan Çilingiroğlu da İZİKAD'ın ATFC ile ortak proje geliştirmek istediğini belirtti.

Kuruluş amaçlarını dünyanın farklı yerlerindeki iş kadınlarını ülkeye getirerek söyleşiler yapmak, iş olanaklarını geliştirmek şeklinde aktaran Çilingiroğlu, ''Balkanlar'dan, Ortadoğu'dan ve hatta Amerika'dan iş kadınlarını ülkemize davet etmeyi düşündük. Mona Diamond ile ilk adımı attık. Türkiye'den Amerika'ya iş ilişkilerini geliştirmek isteyen kadınlarımıza biz de Diamond aracılığıyla destek vermeye hazırız'' ifadelerini kullandı.

GLC-TLN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*