Hilmi Güler: "Söz verdik ve yaptık..."

Hilmi Güler:
  • Giriş : 04.02.2009 / 22:03:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ''Doğal gaz indirimini vatandaşa söz verdiğimiz için yaptık'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Güler, partisinin merkez belediye başkan adayı Ayşe Bahar Çebi'yi tanıtımı için geldiği Ordu'da, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu'nu ziyaret etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güler, Davos'taki gerginlikle ilgili soru üzerine ''Başbakan, Dovas'taki tavrı ile hem bir ilkesizliğe hem de haksızlığa cevap vermiştir'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki tutumlu davranışları ve faaliyetleri ile doğru yaptığının Türk milleti tarafından görüldüğünü belirten Güler, şunları kaydetti:

''Sayın Başbakanımız orada hem bir ilkesizliğe hem de bir haksızlığa cevap vermiştir. Dolayısıyla sayın Başbakanımızın orada yaptığı çalışmalar, faaliyetler ve tutumlu davranışlarla doğruyu yaptığını milletimizin yanı sıra yabancılar da görmüşlerdir. Ben kendim de birçok oturumda moderetörlük yaptım ama sayın Başbakanımız bu tür toplantılarda bugüne kadar karşılaşılmamış bir kabalık, nezaketsizlik hatta terbiyesizlikle karşılaşmıştır. Bunun karşılığında gereğini yapmıştır.''

DOĞAL GAZ ZAMMI

Güler, doğal gaz zammı ile ilgili soru üzerine, AK Parti olarak hiçbir zaman doğal gaz indirimini bir seçim yatırımı olarak görecek kadar popülist çalışmalar içinde olmadıklarını ifade etti.

Doğal gaz indirimini daha önce vatandaşa söz verdikleri için yaptıklarını anlatan Güler, şöyle konuştu:

''Biz hiçbir zaman seçim yatırımını düşünecek kadar popülist çalışmalar içinde olmayan bir partiyiz. Doğal gaz indirimini vatandaşa söz verdiğimiz için yaptık. Bunu da ne zaman yapacağımızı aylar önce, kasım ayında zam yaptığımız zaman 2009 yılının ilk çeyreğinde indirim yapacağımızın sözünü vermiştik. Biz sözümüzün eri olduğumuzu gösterdik. Yoksa popülist bir yaklaşım içinde seçim yatırımı yapmış değiliz. Ben bu sorulara siz sorduğunuz için cevap veriyorum. Yoksa bize yönelik bu tür eleştirilerde bulunanlar, bana bu soruyu sorsalar cevap bile vermem.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*