Hilmi Güler'den doğalgaza yeşil ışık!

Hilmi Güler'den doğalgaza yeşil ışık!.9750
  • Giriş : 01.03.2009 / 14:12:00

Hilmi Güler, "Son zamanlarda dolarda bir artış söz konusu bunu da göz önünde bulundurarak gireceğimiz yeni çeyrekte indirim (doğal gaz) konusunda bir karar vereceğiz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Güler, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Ordu'da, Ordu Gazeteciler Derneğini (OGD) ziyaret etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Güler, doğal gazda yeni bir indirimin söz konusu olup olmadığı yönündeki soru üzerine, doğal gaz fiyatlarının çeyrek olarak tabir ettikleri üç aylık dönemler halinde belirlendiğini hatırlattı.

Yeni bir çeyreğe girildiğini belirten Güler, şunları söyledi:

"Doğal gazda indirim konusu üç aylık aralarla petrol fiyatları ve doların hangi seviyede olup olmadığına göre değerlendiriliyor. Şuanda da yeni bir çeyreğe gireceğiz. Girdikten sonra o zaman ki petrol fiyatları ve doların hangi seviyede olup olmadığını değerlendireceğiz ve bu konuda bir karar vereceğiz. Şu anki çeyrekte petrol fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Gayet tabi ki petroldeki bu düşüş ve aynı zamanda artış da değerlendirilecek buna göre hesaplamalar yapılacak. Ama son zamanlarda dolarda bir artış söz konusu bunu da göz önünde bulundurarak gireceğimiz yeni çeyrekte indirim konusunda bir karar vereceğiz."

Ekonomik krizle ilgili bir soru üzerine ise Bakan Güler, özellikle ihracata dayalı yapılan ticarette ekonomik krizin etkili olduğuna işaret etti.

Bu noktada krizi en az hasarla atlatmaya çalıştıklarını söyleyen Bakan Güler, "Dolayısıyla yarın da Bakanlar Kurulumuz toplanacak orada da dünyayı sarsan ve şuanda da devam eden ekonomik kriz ile ilgili yeni tedbirler görüşülecektir. Türkiye olarak bu krizi en az hasarla atlatmaya çalışıyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*