Hilmi Özkök suikast silahı için konuştu

Hilmi Özkök suikast silahı için konuştu.13455
  • Giriş : 30.06.2009 / 12:23:00

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'e, evinin yakınında bulunan silahlar ve kendisine yönelik suikastle ilgili sorular soruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, İzmir'in Urla ilçesinde evinin bulunduğu sitenin yanındaki sitede yer alan bir evde silah operasyonu yapıldığını duyduğunu, ancak bu operasyonda ele geçirilen silahlarla ilgili ortaya atılan ve kendisine yönelik bir suikast hazırlığı olduğu yönündeki iddiaya katılmadığını söyledi.

Orgeneral Özkök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta Urla'daki evinin bulunduğu sitenin yanındaki sitede yer alan bir evde ruhsatsız silah operasyonu yapıldığını duyduğunu belirtti. Özkök, söz konusu siteyle kendi evinin bulunduğu site arasından yol geçtiğini kaydetti. Evin sahibinin, kendi evini de inşa eden müteahhit olduğunu dile getiren Orgeneral Özkök, şunları söyledi:

''Operasyonda, müteahhidin evinde ruhsatsız silahlar bulunmuş. Ancak polis bana suikast hazırlığı yönünde şüpheleri olduğuna yönelik uyarı ve bilgi anlamında bir şey söylemedi. Ben de bu iddiaya yönelik bir şey olduğunu düşünmüyorum ve değerlendirmiyorum.''

20 Haziran'da Urla Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçenin Yeniceköy Mahallesi Sefaköy Caddesi'ndeki bir evde Hint keneviri yetiştirildiği ihbarı üzerine eve baskın yapmış, evin bahçesindeki bekçi kulübesindeki bir çantada ruhsatsız olduğu belirlenen 3 tabanca, 1 av tüfeği ve 201 mermi bulunmuştu. Gözaltına alınan evin bahçıvanı Y.A. tutuklanmış, yardımcısı Z.E. ise savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*