Hilton oteller zincirinin biri de Şanlıurfa'da açılacak

Hilton oteller zincirinin biri de Şanlıurfa'da açılacak .7947
  • Giriş : 23.01.2008 / 06:35:00
  • Güncelleme : 23.01.2008 / 01:08:19

Hilton oteller zincirinin biri de Şanlıurfa'da açılacak. Hilton, inanç turizmi kapsamında Güneydoğu'nun en çok ziyaret edilen illerinin başında gelen Şanlıurfa'da otel açma kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Otelin arsası Şanlıurfa Belediyesi tarafından karşılanırken temeli ise bu yıl içerisinde atılacak. Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra en önemli inanç merkezlerinden biri olma özelliğine sahip Şanlıurfa'da Dedeman otelinden sonra şimdi de Hilton kolları sıvadı. Temeli bu yıl atılacak otel inşaatına da bu yıl içerisinde başlanacağı bildirildi.
Arsası belediye tarafından karşılanacak Hilton Otel'ine bu fırsatı veren Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Hilton International için protokolün yakın zamanda imzalanacağını belirterek, bu yatırım inanç turizmi açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendirileceğini söyledi. Fakıbaba, ilde inanç turizminin ön plana çıktığını vurgulayarak, son yıllarda özellikle Almanya, Japonya, İran, ABD ve AB ülkelerinden turist geldiğini, 3 semavi dinin babası olarak bilinen Hz. İbrahim'in doğduğu mekanın tanıtımı için tüm fırsatları değerlendireceklerini söyledi.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Fakıbaba, turist sayısının artmasıyla otel sayısında da artış yaşandığını kaydederek, otelin Şanlıurfa'ya özgün bir mimariyle inşa edileceğini ve çok katlı olmayacağını söyledi. Dedeman'dan sonra Hilton'un da burada otel açmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendirilmesini isteyen Fakıbaba, ilin ekonomisi açısından bu yatırımı değerlendireceklerini sözlerine ekledi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious