Hıncal Uluç Alex ile Lincoln'ü kıyasladı! İşte sonuç

Hıncal Uluç Alex ile Lincoln'ü kıyasladı! İşte sonuç.10633
  • Giriş : 01.08.2007 / 00:40:00
  • Güncelleme : 01.08.2007 / 00:45:00

Lincoln, Galatasaray formasını ilk giydiği, ilk defa karşısına çıktığı bir seyircinin önünde futbolu gayet iyi bildiğini gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Lincoln, Galatasaray formasını ilk giydiği, etrafındakilerle ilk defa oynadığı maçta, ilk defa karşısına çıktığı bir seyircinin önünde futbolu gayet iyi bildiğini gösterdi. "Ben futbolu biliyorum" dedi. Bu çok önemli... Yani oynadığı Futbol Alex'i birkaç defa katlar. Bir defa koşuyor ve bu koşular Alex'in topla beraber yaptığı koşulardan misli ile fazla... Alex sadece topla beraberken koşan bir adam. Bunun topsuz koşuları ondan daha fazla. Pres yapıyor, çok güzel toplar çıkarıyor.

Galatasaray'ın Hagi'den bu yana 'Aradığı oyun kurucu benim' dedi. Maçtaki tek zaafı şutlarının çok verimsiz oluşu. Sert şut atarsın da dışarı gider ama kontrollü şutları dahi dışarı attı. Plase attığı şutları dahi dışarı attı ve penaltıyı direğe nişanladı. Galatasaray'ın bir penaltı uğursuzluğu, bir laneti var herhalde!.. Ama iyi bir futbolcu. "Bu Lincoln, Brezilya Milli Takımı'nda oynamıyor" dediğim zaman Mustafa (Denizli) hoca, "Onu bildikleri gibi oynamak isteyen Ronaldinho ve Kaka istemiyor" demişti. Doğru geldi bu izah bana... Şu benim seyrettiğim Lincoln, Brezilya Milli Takımı'nda havada oynar. Rivaldo'dan beri olmayan 10 numarası olur Brezilya'nın ama demek ki, başka dümenler dönüyor.

FOTOMAÇ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious