Hıncal Uluç bu fikirden hoşlanmadı!

Hıncal Uluç bu fikirden hoşlanmadı!.18825
  • Giriş : 24.06.2008 / 22:40:00

Müzecilik merakı herkesçe bilinen Sunay Akın, bu kez de Hıncal Uluç’un evinde trilyon değerinde çok önemli tablolar olduğunu söyleyerek bir müze açma teklifinde bulundu. Uluç ise bu fikre karşı çıkarak ’Resimlerime dokundurtmam’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaşamdan Dakikalar programında Sunay Akın, Hıncal Uluç’un evinde çok önemli tablolar olduğunu söyleyerek, bu tabloların bir müzede sergilenmesi gerektiğini söyledi.

"Adam şimdi de benim tablolara göz dikti" diyen Hıncal Uluç, Sunay Akın’ın bu fikrine pek de sıcak bakmadı.

Kendisinin kurduğu bir oyuncak müzesi sahibi olan Sunay Akın ise Beşiktaş Belediyesi Başkanı İsmail Ünal’a seslenerek "Hıncal Uluç’un evinde, Türk resim sanatının en güzel örnekleri var. Mutlaka Beşiktaş’a o tablolardan müze açılmalı. Siz ona bakmayın, ben o tabloları alıyorum. Bütün o tablolar mutlaka sergilenmeli ’Hıncal Uluç Müzesi’nde" diye konuştu. Bu sözlere pek de sıcak bakmayan Hıncal Uluç’un tavrı üzerine Sunay Akın, esprili bir dille "Niye öyle bakıyorsun hocam? Ne olacak o tablolar 30 sene sonra" diye çıkıştı.

Hıncal Uluç ise "Ben o resimleri kendi zevkim için aldım. Resimlerime dokundurtmam" dese de Sunay Akın Uluç’un odasında trilyonlar değerinde tabloların olduğunu söyleyerek "Bir farkı yok, ben oyuncağa bakıyorum, sen resme. Harika resimler. Kesinlikle o müze kurulacak. İsmail Ünal’a da söyledim. Orası yine sana ait olacak. Kapı açık, git gez, bak" dedi. Hıncal Uluç ise başka bir yorum yapmadı.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious