'Hıncal Uluç bunamış'

'Hıncal Uluç bunamış'.11918
  • Giriş : 30.09.2008 / 18:10:00
  • Güncelleme : 30.09.2008 / 17:59:53

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsali Hıncal Uluç'a, 'Bu adam BUNAMIŞ' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, dün bir televizyon programında teknik direktörleri Bülent Uygun'u eleştiren spor yazarı Hıncal Uluç'a ateş püskürdü. Ünsal, "Bu adam bunamış" dedi.

Turkcell Süper Lig'in 5'inci haftasında 4 Eylül Stadı'nda Fenerbahçe'yi 2-1 yenen Sivasspor, Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde Fenerbahçe'ye başarılar diledi. Fenerbahçe'ye Sivasspor yenilgisi sonrası yapılan eleştirileri yersiz bulan Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, "Cuma günü oynadığımız Fenerbahçe karşılaşması sonrası Fenerbahçe Kulübü'nün yerden yere vurulduğunu gördüm. Oysa Fenerbahçe'nin bugün hepimizin milli olarak gördüğü Şampiyonlar Ligi maçı var. Sivasspor Fenerbahçe karşılaşması eleştirilirken bugünkü karşılaşmayı kazanamayacağı yönünde ağır bir fikir birliği var. Ama şunu söyleyeyim, Fenerbahçe haketmediği yorumlara maruz kalıyor. Bu olay da biz kulüp yöneticilerini son derece üzüyor. Bu tip karşılaşmalarda hangi takımımız mücadele ederse etsin, bizim o takımı milli takımımız gibi tutmamız gerekiyor. Bu haftaki spor yorumcularının Fenerbahçe hakında yaptıkları yorumların hiçbirine katılmıyorum. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi maçı öncesi Sivasspor gibi diri bir takım ile maç yapmıştır. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi karşılaşması öncesi Sivasspor ile bir karşılaşma yapması şanstır. Bugün Fenerbahçe, Dinamo Kiev'i yenerek dini bayramamızı milli bayrama dönüştürecektir. Biz de bu zorlu karşılaşma öncesi Fenerbahçe'ye başarılar diliyoruz" diye konuştu.

FİKRET ÜNSAL BÜLENT UYGUN'U ELEŞTİREN HINCAL ULUÇ ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Sivasspor'un Fenerbahçe'yi 2-1 yenmesinin ardından yapılan eleştirileri değerlendiren Ünsal, dün bir televizyon programında teknik direktörleri Bülent Uygun'u eleştiren Hıncal Uluç'a ateş püskürdü. Fikret Ünsal, "Dün izlediğim bir televizyon programında hocamızın eleştirilmesi beni çok üzdü. Bizim hocamız 2006-2007 sezonunun 12'nci haftasında göreve geldi. Hocamız göreve geldiği zaman takımımız 12 puan ile 17'nci sıradaydı. Hocamız bu takımı oradan alıp, lig sonunda 7'nci olarak ligi tamamlattı. O yıl herkes Sivasspor'a kesin düştü gözüyle bakıyordu. Geçen yıl ise şampiyonluğu son anda kaçırdık. Bu kadar başarılara imza atmış bir hocanın yerden yere vurulmasına çok şaşırdım. Bu eleştiriyi yapan ise Hıncal Uluç beyefendiyidi. Hocamızı hiç haketmediği bir şekilde eleştirdi. Ben ona bir tek kelime ile cevap vereceğim sadece, 'Bunamış'" ifadesini kullandı.

"BÜLENT UYGUN SİVASSPOR'DAN BİR YERE GİDEMEZ"

Gazetelerde çıkan 'Bülent Uygun Fenerbahçe'ye gidiyor' söylentilerine ise Ünsal, "Çıkan bu haberlerin hepsi dedikodudur. Luis Aragones'in sezon bitene kadar Fenerbahçe'nin başında kalacağını düşünüyorum. Sezon bittiği zamanki başarısına bakarlar ve ona göre bir değerlendirme yaparlar. Biz hocamız ile 4 yıl daha devam etmek istiyoruz" dedi.

"ARTIK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK"

Bu yılki çıtalarının yükseldiğini ifade eden Fikret Ünsal, "Bizim çıtamız yükseldiği için mecburen yukarılara oynamak zorundayız. Sivasspor'un bu yılki hedefi ilk 4'ün arasında olmaktır. Bizim bu yılki hedefimiz elbete şampiyonluktur. Ama ilerisini zaman gösterecek. Gayet güzel gidiyoruz. Bizim 3 büyüklere olan şansızlığımızı kırmamız gerekiyordu. Bunun ilkini de başardık. Şimdiki hedefimiz kendi sahamızda Beşiktaş ve Galatasaray'ı da yenmek. Çünkü bize büyük takım demeleri için bunu yapmak zorudayız" şeklinde konuştu.

SİVASSPOR BAŞKANI OTYAKMAZ : "AĞZIMIZLA KUŞ TUTSAK BUNLARA YARANAMAYIZ"

Sivasspor'a yapılan eleştirileri yersiz bulan Mecnun Otyakmaz ise şunları söyledi:

"Son 5 yıldır gözle görülen bir yükselişimiz var. Ama bazıları bunları görmek istemiyorlar. Bizler ağzımız ile kuş tutsak bunlara yaranamayız. Dürüst Futbol otoritelerinin takdirini almış bir takımız. Ama hala bunlar bu olayı görmüyorlar. Yapacak bir şey yok, biz böyle devam edersek onlar da bizi takdir edecekler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*