Hıncal Uluç dün öyle bugün böyle

Hıncal Uluç dün öyle bugün böyle.15045
  • Giriş : 10.11.2008 / 09:45:00

Hıncal Uluç dün akşam oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisini yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uluç derbiyle ilgili şunları söyledi:

Fenerbahçe böyle bir galibiyet için olağanüstü bir Futbol oynamadı. Galatasaray o kadar kötü oynadı ki, Eskişehir'in 4 attığı Galatasaray'a Fenerbahçe de 4 attı. Maçın genel görünümü bu. "Alex'i olmayan, hücum gücünün yüzde ellisinden yoksun Fenerbahçe'yi hem de 2. dakikada öne geçip yenemiyorsan hangi Fenerbahçe'yi yenersin?" sorusuna başkan Adnan Polat, menajer Adnan Sezgin ve teknik direktör Skibbe yanıt vermeli.

Skibbe'nin yaptığı yanlışları; elinde Kewell gibi bir kanat adamı varken Baros'u kenarda başlatmak, 'Kazanan takım değişmez' gibi ahmakça bir kuralı uygulamak, bunları söylemiyorum. Kewell girdiğinde iş işten geçmişti. Üstelik Kewell girdiğinde Baros ve Karan kenardaydı.

Asıl önemlisi; dünkü Galatasaray'da bir takım ruhu, arkadaşlık, maçı kazanma inancı gördünüz mü? Hakeme saldırdılar, birbirlerine küfür ettiler, rakibe saldırdılar. Hakem Hüseyin Göçek'e dua etsinler. Kırmızı kart göstermemeye yeminliydi. Yoksa Galatasaray 8 kişi çıkardı sahadan. Fenerbahçe de 11 kalmazdı ama Galatasaray 7'nin altına düşebilirdi.

 Galatasaray'da inanç yok, dayanışma yok, sempati yok. Adnan kardeşlerim şimdi düşünsünler bakalım ne yapacaklarını.

'BAY BİLEN' HINCAL ULUÇ'UN DERBİ ÖNCESİNDEKİ YAZISI

Gatasaray F. Bahçe'ye fark atar

F.Bahçe'nin kötü bir kadrosu var, defansta sorunları var. Alex bir oyun kurucu değil. Sadece duran toplara iyi vuruyor. Bu maçta G.Saray'ı yense bile bu F.Bahçe'yi herkes yener. UEFA Kupası'nda bile şans vermiyorum onlara.

Bu G.Saray kadrosundan iki ayrı takım çıkar. Biri İnönü'de Beşiktaş'la oynar, yener. Diğeri Şükrü Saraçoğlu'nda F.Bahçe ile oynar, onu yener. Ama o kadar savunma futboluna her maçta gol yiyorlar. Nereden baksan felaket bu Skibbe. Bari o savunmaya gol yeme!

Alex yoksa Fener de yok mu?

(...) F.Bahçe hep aynı. F.Bahçe'nin kötü bir kadrosu var. F.Bahçe'nin defansta sorunları var. Alex bir oyun kurucu değil. Sadece duran toplara iyi vuruyor. F.Bahçe oyun kuramadığı için duran toplar çok önem kazanıyor, dolayısıyla Alex önem kazanıyor. Oyun kuran bir takım oluştursa F.Bahçe'nin Alex'e ihtiyacı olmaz. Bu maçta G.Saray'ı yense bile bu F.Bahçe'yi herkes yener. UEFA Kupası'nda bile şans vermiyorum onlara.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*