Hıncal Uluç'a geri zekalı cevabı

Hıncal Uluç'a geri zekalı cevabı .11918
  • Giriş : 13.12.2008 / 16:33:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:09:34

Ali Sami Yen'de sarı kırmızılı taraftarların yaptığı tezahüratlara kafayı takan Hıncal Uluç'a Ultraaslan'tan sert cevap...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Galatasaraylı taraftarların "lay lay lay saldır Galatasaray" şeklindeki tezahüratını ağır bir dille eleştiren Hıncal Uluç'a Ultraslan taraftar grubunun internet sitesinden cevap geldi.

Taraftar grubu kendilerine NTV'de yayınlanan 90 dakika programında dalga geçtiğini ileri süren  ve "Geri zekalı" diyen usta yazarı yayınladıkları bildiriyle adeta yerden yere vurdu.

Ultraslan'ın yaptığı açıklama şöyle: "Dünya'nın her yerinde, taraftarın maç sırasında verdiği tepkiler farklıdır. Mesela; İngiltere'de bir gol kaçtığında, " uuhh. . " diye bir ses duyulur. Gol atıldığında ise; " yeaah. . " diye bir ses duyulur. Bu, dünyanın her yerinde farklılık gösterir. Türkiye'de ise, "lay lay " kelimesi anonim türkülerimizden gelir ve tribünler de, bunu yaptıkları bestelerde kullanırlar.

Şimdi gelelim Sayın Hıncal Uluç'a;Sayın Uluç; hangi mevkii, hangi makam, tüm Türkiye'de harçlıklarını biriktirip, kar, kış, yağmur, çamur dinlemeden, otobüslerle deplasmanlara giden, iyi günde, kötü günde, takımının yanında olan ve tek derdi 90 dakika boyunca sesinin son noktasına kadar takımını desteklemek olan bu taraftara "gerizekalı" deme gücünü size veriyor?Aynı taraftar, sahaya yabancı madde atsa, küfür etse, takımını sabote edecek bir davranışa veya saha içi ya da saha dışı olaylara sebebiyet verse, o zaman, bu taraftarı hakaret etmeden, ağır bir dille eleştirip, yorumlarınızı yapabilirsiniz ki; zaten sizin işiniz de bununla sınırlıdır.

Fakat, siz tribünlerdeki herkesi "gerizekalı" zannedip, önyargılı yaklaşımınızla, ülkemizdeki taraftarların, bu dilden anlayacağını sanıp, konuşmalarınızı ve ithamlarınızı talihsiz bir biçimde gerçekleştiriyorsunuz. Ancak unutmayınız ki, bu ülkedeki tek akil, tek entellektüel ve yegane ulema siz değilsiniz. Hiç bir güç size Büyük Galatasaray Taraftarı'na, hatta ülkemizdeki takımlarını destekleyen diğer takım taraftarlarına "gerizekalı" deme hakkını vermez. Bu, sizin gibi bir entellektüel (!) adına büyük ayıptır.

ultrAslan, bundan sonra, gerek görsel basın, gerekse de yazılı basın da Galatasaraylılık kimliğinizi kullanarak yorum yapmanızı istememektedir. Bugüne kadar herşeyi ve herkesi kullanarak gündeme geldiniz. Fakat, bundan sonra Büyük Galatasaray Taraftarı'nı buna alet edemeyeceksiniz. ultrAslan, tahriklerinize kapılmayıp, tribünlerde size karşılık vermeyip, sizi asıl amacınıza ulaştırmayacaktır ve bundan sonra adınızı anmayacaktır. Sizi şiddetle kınıyor ve ülkemizde, takımını karşılıksız seven ve destekleyen tüm taraftarlardan özür dilemeye davet ediyoruz. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*