Hıncal Uluç'tan Arda'ya sitem!

Hıncal Uluç'tan Arda'ya sitem!.11894
  • Giriş : 08.04.2009 / 12:05:00

Galatasaray'ı değerlendiren Hıncal Uluç, Adnan Polat'ın yaptığı yanlışları sıralayıp, Arda Turan ile ilgili bir sitemde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray için hayati bir karşılaşmaydı. Korkmaz çift forvetle sahaya çıktı ama bu beklenen pozisyon zenginliğini getirmedi. Aksine kalesinde birçok atak gördü. Sebebini neye bağlıyorsunuz?

Galatasaray bitmiş. Çok gol kaçırdı Galatasaray, Gaziantep de kaçırdı. Ama bu kaçırılan goller oynanan Futbol gereği girilen pozisyonlar değil. İki tarafın savunması da dökülüyordu. Galatasaray'ın iki beki yoktu. Gaziantep sağdan soldan elini kolunu sallaya sallaya geliyordu. Bu kadar kötü bir Sabri, bu kadar kötü bir Volkan görmedim. İki kanat boş olunca, stoperler de şaşkına döndüler. Tabata da ortayı darmadağın etti. Akıllara seza goller kaçırdılar. Talihsizlikleri aslında kötü bir kaleci olan De Sanctis iyi günündeydi. Ne goller yedi o De Sanctis! Ya Gaziantepliler dışarı attılar, çok net pozisyonları, ya De Sanctis'in üzerine attılar ya da De Sanctis gerçekten iyi kurtarışlar yaptı. Gaziantep 5-6 gol atabileceği maçta hiç gol atamadı. Ama Gaziantep savunması da çok kötüydü. Biraz üstüne gittiği zaman Galatasaray, rahat pozisyona giriyordu. Ama gidemediler. Çift santrforla oynuyor Galatasaray, onlardan birisi Milan Baros. Ayağında top tutmayı, dripling yapmayı ve adam eksiltmeyi seven bir forvet. Yani faul alan bir santrfor tipi. Arda, dünyanın en rahat faul alan futbolcusu. Müthiş çalımlar atıyor ve onu durdurmak için faul yapmak gerekiyor. Kewell, o da aynı. Buna karşılık ilk 45 dakika boyunca Gaziantep'in yaptığı faul sayısı iki. 45 dakikada Gaziantep, Galatasaray'ı iki defa faulle durdurma gereği duymuş. Başka duymamış. Çünkü Galatasaray gelmemiş üzerine. Kewell'lı, Arda'lı, Milan Baros'lu hücumu 45 dakikada iki faulle durduramazsın. Normal bir Galatasaray ile oynadığın zaman, diyelim karşısında Ersun Yanal'ın takımı, 15 faulle falan biter ilk yarı. Gaziantep faul yapma gereği duymamış, istatistiğe bakar mısın?

Arda'yı milli maçlar ve ceza sınırında olması olumsuz etkilemiş gibiydi. Zaman zaman oyundan düştü!..
Yorgundu ve kart görmemek için de kontrollü oynadı. Ama takım da zorlamadı zaten.

Milan Baros ve Ümit için ne söyleyeceksiniz! Birisi gol krallığına koşuyor, diğerinin henüz golü yok!

Ümit Karan'ı öldürmek için Galatasaray ve Milli Takım'ın teknik adamları elinden gelen her şeyi yaptılar. Adamı en iyi olduğu zamanlarda dahi yok saydılar ve Ümit Karan'ın kendine olan güvenini sıfırladılar ve bitirdiler. Şimdi o bitmiş Ümit Karan çıkıyor sahaya!.. Ben katiyen Ümit'i suçlamıyorum. Bugün Galatasaray'da da Milli Takım'da da çok rahat oynayacak bir futbolcu. Hele Milli Takım'da Gökhan Ünal'ın önünde rahat rahat oynayacak bir santrfor ama bitirmişler. Ümit'in aklı varsa bonservisini alıp, oynayacağı bir takıma gider. Türkiye'nin her takımında da rahatlıkla oynar.

Polat, Korkmaz ile yola devam edeceklerini ve gelecek sezon Arda'nın çevresinde takım oluşturacaklarını açıkladı. Korkmaz ve Arda yükün altından kalkabilir mi?

Ben Galatasaray'ın gelecek sezon Bülent Korkmaz ile devam edeceğini düşünmüyorum. Adnan Polat'ın sözlerini fazla ciddiye de almıyorum. Öyle demek zorunda. Sen 1.5 senelik sözleşme yaptıysan bir adamla, kalkıp 'Ben seni sezon sonunda değiştireceğim' diyemezsin. Bir adam söylemesi gereken bir lafı söylüyorsa o lafı fazla ciddiye almayacaksın. Arda konusunda geç bile kaldılar. Ümit Karan'dan, Ayhan'dan kaptan yapmaya uğraşarak. Bu takımın liderinin Arda olması gerekirdi, kaptanlık bandı Arda'ya verilmeliydi. Ben bunu yazdım, söyledim de!.. Baba Gündüz takımda oynarken 18 yaşındaki Turgay Şeren'e "Senin önünde Galatasaray'da uzun yıllar var. Onun için sen şimdiden kaptan ol" demiş ve bu yolu açmıştır. 1950'li yıllarda. O zamanlar düşün Baba Gündüz, Baba Hakkı'lar devirleri... Yani kaptanlık, takımın başkanından sonra gelen en forslu adam dönemindeyken "Sen Galatasaray'ın kaptanısın" diyor 18 yaşındaki bir delikanlıya Baba Gündüz. Arda'da hakikaten büyük gelişmeler var. Galatasaray'ın en asi, taç atışına dahi itiraz eden bu yüzden durmadan sarı kartlar gören futbolcusuyken şimdi çok aklı başında. Çok sakin oynuyor, çok doğru oynuyor, hakemlerle dalaşmıyor, hakemleri seyirciye şikayet etmiyor. Arda şu anda spor ahlakı bakımından da fair-play bakımından da Galatasaray'ın örnek futbolcularından bir tanesi. O bakımdan da sadece futbolcu olarak değil duruşuyla da liderliği hak ediyor. Niye gelecek seneyi bekliyor Adnan Polat ben onu merak ediyorum!
(Fotomaç)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*