Hindistan da alarma geçti!

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

İngiltere'deki saldırı şüphesi Hindistan'a sıçradı, Bağımsızlık Günü öncesi terör alarmı verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkentte alınan güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. İngiltere'de geçen hafta ortaya çıkarılan terör saldırısı hazırlıklarının ardından tüm dünya teyakkuza geçti.
Yeni Delhi'deki ABD Büyükelçiliği ülkedeki vatandaşlarını uyararak 15 Ağustos'ta kutlanacak olan Hindistan Bağımsızlık Günü öncesi ve sonrasında El Kaide militanlarınca terör saldırısı olabileceğini açıkladı.

Yarın ülke çapında düzenlenecek olan 59. Bağımsızlık Günü kutlamaları öncesinde tüm ülkede sıkı güvenlik önlemleri alındı. Başkent Yeni Delhi'de 10 bini aşkın polis görev yapacak. Her saat başı kutlamaların yapılacağı Hint Kapısı ile Kızıl Kale çevresinde bomba kontrolü yapılırken özel yetiştirilmiş köpekler de bütün VIP bölgelerini kontrol ediyor.

Başbakan'ın konuşma yapacağı ve bayrağı göndere çekeceği Kızıl Kale çevresine şimdiden keskin nişancılar ve X-Ray girişler yerleştirildi. VIP bölgelerinde olduğu kadar halkın yoğunlukta bulunduğu sinema, Pazar, alışveriş merkezlerinde çok sıkı güvenlik önlemleri ise dikkat çekiyor.

İngiltere'de açığa çıkan terörist saldırı hazırlıkları sonrasında başlayan bu sıkı güvenlik önlemleri halkı tedirgin ediyor. Alışveriş yapılan bölgelerde kurulan X-Ray cihazları ve bölgelere giren herkesin çantasının kontrol edilmesi yığılmalara yol açıyor. Küçük çaplı panikler de yaşanıyor. Hükümet ayrıca Bhabha ile Kalpakkam nükleer tesislerine yönelik olası bir saldırıyı önlemek üzere özel komandoları bölgelere gönderdi. Ticari öneme sahip Bombay, Bengalore ve Haydarabat şehirlerinde de güvenlik üst safhaya çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious