Hindistan'da haham ve eşi öldürüldü

Hindistan'da haham ve eşi öldürüldü.13144
  • Giriş : 28.11.2008 / 22:20:00

Mumbai'de, saldırganlar tarafından basılan Yahudi dini merkezinde rehin tutulan İsrailli Haham Gavriel Holtzberg ile karısı Rivka'nın öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail basınına yansıyan bilgilere göre, Habad Hareketi New York Merkezi, yaptığı bir açıklama ile Mumbai Habad Hareketi Direktörü Haham Gavriel ile eşi Rivka Holtzberg'in Hindistan'daki terörist saldırıda öldüklerini doğruladı.

Çiftin küçük oğulları, 2 yaşındaki Moşe, Habad merkezinden bakıcısı ile teröristlerin ilk baskın saatlerinde kurtulmuştu.

Küçük çocuk için Hindistan'a giden dede ve babaannesinin çocuğu teslim aldıkları da kaydedildi.

İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Mumbai'deki Habad merkezindeki rehinelerin kaderi konusunda iyimser olmadığını belirtmişti.

Livni, teröristlerin hedeflerindeki kişilerin Yahudi, İsrailli hedefler yanı sıra kimliğini belirledikleri batılı, Amerikalı ve İngilizler olduğunu söyledi. Livni, "Dünyamız saldırı altında...Hindistan'da ya da başka bir yerde olmasının önemi yok...Bizim varlığımızı ve batılı değerleri kabul etmeyen aşırı İslamcılar var" diye konuştu.

Habad merkezinde bulunan İsrail elçilik temsilcileri ile İsrail'in Zaka adlı kurtarma servisi elemanlarının, merkezde hayatlarını kaybedenlerin kimlik belirleme çalışmalarına başladıkları da ifade ediliyor.

Zaka elemanları, daha önce merkez içinde 5 kişi ile 2 saldırganın öldüğünü duyurmuşlardı. Habad hahamlarının merkezi, Hindistan'ın ticaret merkezi olarak bilinen Mumbai'de saldırganların baskınına uğrayan 10 farklı yerden biri olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*