Hindistan'da ölü sayısı 200'e yakın

Hindistan'da ölü sayısı 200'e yakın.16990
  • Giriş : 29.11.2008 / 09:56:00

Hindistan'ın Mumbai kentinde düzenlenen saldırılarda ölü sayısı 195'e çıktığı açıklanırken yapılan operasyonda son teröristlerin de öldürüldüğü belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yetkililer, operasyonun sona ermesinin ardından Tac Mahal otelinde daha fazla cesede rastlandığını ve ölü sayısının 195'e, yaralı sayısının da 295'e çıktığını bildirdi.

Yaralıların hastanelere taşındığını belirten yetkililer, ölü sayısının artmasından endişe edildiğini belirtti. Hindistan'ın finans ve turizm merkezi Mumbai'de 60 saat kadar süren şiddet, Tac Mahal otelindeki son teröristlerin de etkisiz hale getirildiği operasyonla sona ermişti.

Öte yandan Amerikan yönetiminin, Mumbai'deki saldırılarla ilgili soruşturmaya yardımcı olabilmek amacıyla Federal Soruşturma Bürosuna (FBI), bu ülkeye yetkili gönderme talimatı verdiği bildirildi. ABD Başkanı George Bush, Mumbai'deki ölümlerden büyük üzüntü duyduğunu belirtmiş ve Hindistan yönetimiyle işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade etmişti.

SON ÜÇ TERÖRİST DE ÖLDÜRÜLDÜ

Hindistan'ın Mumbai kentinde, Tac Mahal Oteli'ndeki son 3 teröristin öldürüldüğü ve operasyonların sona erdiği bildirildi. Ulusal Güvenlik Muhafızlarının komutanı J.K Dutt, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 teröristin öldürüldüğünü, durumun güvenli olup olmadığını araştırmak üzere otelin oda oda arandığını belirtti.

Emniyet Müdürü Hasan Gaffur da oteldeki son teröristlerin de öldürüldüğünü ve yaklaşık 60 saatin ardından tüm operasyonların sona erdiğini açıkladı. Güvenlik güçleri, saldırıların diğer hedefi Trident/Oberoi Otelinde dün akşam kontrolü sağlamıştı.

CNN-IBN televizyonuna göre saldırılarda 155 kişi öldü, 327 kişi yaralandı. Hint NDTV televizyonu, internet sitesinde, 154 kişinin öldüğünü, 327 kişinin yaralandığını duyururken, Hint haber ajansı PTI, bir bakana dayanarak, ölü sayısının 200'e çıkabileceğini açıkladı. Saldırılarda şu ana dek en az 17 yabancının öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*