Hindistan'daki ihaleye hazınlanıyor

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Çelebi Hava Servisi, Hindistan'da yapılan ve 31 Mart 2008 tarihinde faaliyete geçmesi planlanan, Hyderabad Uluslararası Havaalanı'nın yer hizmetleri ihalesine gireceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çelebi Hava Servisi'nden İMKB'ye gönderilen açıklamada, Hindistan'daki The GMR Hyderabad International Airport Limited şirketi tarafından gerçekleştirilen proje çerçevesinde, Hyderabad uluslararası hava alanın 31 Mart 2008 tarihinde faaliyete geçmesinin planlandığı belirtildi. Açıklamada, söz konusu hava alanında faaliyete geçiş tarihinden itibaren 7 yıl boyunca hava alanı yer hizmetlerinin yürütülmesi için ihale açılacağına işaret edildi. Açıklamada bu ihaleye, Hindistan'da bulunan Spencer's Travel Services şirketiyle oluşturulan konsorsiyum aracılığıyla katılım gösterilmesine karar verildiği bildirildi.

İhalenin kazanılması durumunda, yer hizmetleri işinin yürütülmesini için ortak teşebbüs şirketi kurulacağı kaydedilen açıklamada, bu şirketin sermayesine Spercers şirketinin yüzde 49, Çelebi Hava'nın ise yüzde 51 oranında katılım göstereceği belirtildi.

Açıklamada, ihalenin 18 Aralık 2006 tarihi itibariyle düzenleneceği de ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious