Hint komandolar baskına hazırlanıyor

Hint komandolar baskına hazırlanıyor.13039
  • Giriş : 27.11.2008 / 15:33:00

Hindistan'ın Mumbai kentinde komandolar, Tac Mahal ve Trident-Oberoi otelleriyle Yahudi yardım kuruluşuna baskın düzenlemeye hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görgü tanıkları ve televizyon kanalları, komandoların, militanların kapana kısıldığı veya onlarca kişinin rehin alındığı Tac Mahal ve Trident-Oberoi otelleriyle Yahudi yardım kuruluşuna baskın düzenleyeceklerini bildirdi.

Associated Press ajansının haberinde de rehin alınan yabancılar arasında Türkler ve İspanyolların da bulunduğu belirtildi.

Önceki haberlerde, rehin alınanlar arasında Amerikalılar, İngilizler, İtalyanlar, İsveçliler, Kanadalılar, Yemenliler, Yeni Zelanda'lılar ve bir Singapur'lunun yer aldığı kaydedilmişti.

Bu arada, İngiltere, vatandaşlarına, terörist saldırıların düzenlendiği Hindistan'ın Mumbai kentine zorunlu olmayan seyahat yapmamaları uyarısında bulundu.

İngiltere Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Mumbai'de bulunan İngiliz vatandaşlarından kapalı alanlardan dışarı çıkmamaları ve bir sonraki duyuruya kadar basından haberleri takip etmeleri tavsiyesinde bulunuldu.

Açıklamada, Hindistan'ı her yıl 700 binden fazla İngiliz'in ziyaret ettiği hatırlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*