Hipnozla tam 25 kilo verdi

Hipnozla tam 25 kilo verdi.9523
  • Giriş : 26.05.2009 / 08:55:00

Aşırı kiloları nedeniyle bir hipnoterapi kliniğine başvuran kadın, 'hayali mide kelepçesiyle' 25 kilo verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aşırı kiloları nedeniyle bir hipnoterapi kliniğine başvuran kadın, 'hayali mide kelepçesiyle' 25 kilo verdi

İNGİLTERE'DE yaşayan bir kadının kilo vermek için başvurduğu yöntem, beynin olayları algılama şeklinin ve vücuda verdiği komutların fizyoloji üzerindeki etkisini gözler önüne serdi.

Marion Corns (35), eski formuna kavuşmak için her yolu denedi. Onca diyete ve egzersize rağmen başarılı olamayan üç çocuk annesi, son çare olarak İspanya'da bulunan bir hipnoterapi kliniğine başvurdu.

Seanslarda, kendisine 'iştahın kesilmesini sağlayan mide kelepçesinden takıldığı' telkin edilen Corns, bıçak altına yatmadığı halde tam 25 kilo verdi.

UZMANLARA göre, beynin “ikna olması”, olayların gidişatını ciddi anlamda etkiliyor. Beynin yarattığı 'placebo' etkisi, zararlı alışkanlıklardan kurtulmaktan Ağrı ve acının dinmesine kadar pek çok alanda olumlu etki gösterirken, bunun tam tersi olan 'nocebo' etkisi, olumsuz hatta ölümcül sonuçlara yol açabiliyor.

Hipnotizma, geçtiğimiz yüzyılda sahne şovlarının bir parçası olarak kabul ediliyordu. Günümüzde ise artık anksiyete ve depresyon gibi ruhsal rahatsızlıkların tedavisinde bir tedavi yöntemi olarak görülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*