Hipnozlu işkence Meclis'e giriyor

Hipnozlu işkence Meclis'e giriyor.8430
  • Giriş : 09.04.2009 / 19:17:00
  • Güncelleme : 09.04.2009 / 18:51:32

Kayseri'de gözaltına alındıktan sonra ifadeleri ilaç ve hipnozla alındığı iddia edilen 3 astsubayın yaşadığı trajik olaya Meclis el koyuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Kayseri 2. Hava İkmal Komutanlığı'nda görevli astsubaylar Ali Balta, Orhan Güleç ve İsmail Dağ'la ilgili dilekçeleri gündemine aldı. Bugün yapılacak toplantıda astsubayların aileleri ve avukatlarınca verilen dilekçeler görüşülecek. Komisyon, ağır insan hakları ihlallerine işaret eden dilekçeyi işleme alırsa öncelikle alt komisyon kurulacak. Milletvekilleri, Kayseri'de inceleme yapacak ve tarafları dinleyecek.

Astsubay Ali Balta'nın avukatı Mustafa Dokumacı tarafından komisyona gönderilen dilekçede müvekkilinin gözaltına alınması üzerine 8 Mart'ta babası Mesut Balta ile birlikte Kayseri'ye gittiklerini, ancak 15 Mart'ta 20 dakika görüşebildiklerini kaydetti. Dokumacı, müvekkilinin maruz kaldığı hipnozlu işkenceyi şöyle anlattı: "Kendisini emekli yarbay olarak tanıtan, adının Gürol Doğan olduğunu söyleyen bir kişinin hem kollukta, hem de savcılıktaki ifadesine iştirak ettiği, bu şahsın müvekkile ilaç ve hipnoz uygulayarak uyuşturduğu, psikolojik baskı uyguladığı gerekçeleriyle 7 Mart tarihli ifadesini kabul etmemiş, reddetmiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*