Hırka-i Şerif'e ziyaretçi akını

  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Ramazan ayının ilk cuma günü ziyarete açılan kutsal emanetlerden Hırka-i Şerif, ziyaretin ilk gününde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fatih'teki Hırka-i Şerif Camii'nde ziyarete açılan ve Hazreti Muhammed'in vasiyetiyle Veysel Karani'ye bırakılan, 1851'de de Sultan Abdülmecit tarafından İstanbul'a getirilen kutsal emaneti görmeye gelen vatandaşlar, cami önünde ve çevresinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Fatih Müftüsü Mehmet Kızılkaya, Hırka-i Şerif Camii'nin bugün cuma namazından önce açıldığını, kutsal emanetin ilk günden vatandaşların yoğun ilgisine uğradığını söyledi.

Kızılkaya, Hırka-i Şerif Camii'nin bu yıl haftanın 7 günü 09.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açık olduğunu kaydetti.

Hırka-i Şerif Camii'ne her yıl yoğun ilgi olduğunu, bu yıl da yine çok sayıda vatandaşın burayı ziyaret etmesini beklediklerini dile getiren Kızılkaya, ''Bu yıl ilk günden çok sayıda kişi ziyarete geldi'' dedi.

İki yıl önce kalabalık yüzünden camide yaşanan izdiham sonucu yaralananlar olduğunu hatırlatan Kızılkaya, ''Vatandaşlarımızın rahat rahat ziyaretlerini gerçekleştirmeleri ve bir izdiham yaşanmaması için bazı tedbirler aldık. Geçen yıl bayanlar için geçiş turnikesi yapmıştık. Bu yıl erkekler için de turnike yaptık. Böylece giriş ve çıkışlarda birikme olmayacak '' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious