Hırsız, ev sahibini öldürdü!

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

Bursa'da, hırsızlık amacıyla evine girdiği Ertan Dinç tarafından yakalanan, ancak elinden kaçan Harun Özer, kendisine küfür ettiği için kızdığı Dinç'i bir gün sonra tüfekle vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaraladığını sandığı Dinç'in öldüğünü Emniyet Müdürlüğü'nde öğrenen Özer, “Şimdi hapı yuttum'' dedi.
Harun Özer, bir hafta önce, hırsızlık amacıyla, Merkez Osmangazi İlçesi'nde, Çekirge Mahallesi Çağla Sokak'taki 2 katlı villada, yalnız yaşayan Ertan Dinç'in evine girdi. Dinç, evine giren Özer'i fark ederek, yakaladı. Boğuşma sırasında, cep telefonu düşüren Harun Özer, Ertan Dinç'in elinden kurtulmayı başararak kaçtı.
Bir süre önce eşinden boşanan oğlu ise Avusturya'da üniversite eğitimi gören Ertan Dinç, daha sonra Çekirge Polis Merkezi’ne giderek suç duyurusunda bulundu. Dinç, olaydan 3 gün sonra kendisinden haber alamayan arkadaşları tarafından yatak odasında tüfekle öldürülmüş olarak bulundu.
Olayla ilgili araştırma başlatan Bursa Emniyet Müdürlüğü Ağır Suçlar Şubesi ekipleri, evde cep telefonunu düşüren kişinin 27 yaşındaki Harun Özer olduğunu belirledi. Hırsızlık suçundan poliste çok sayıda kaydı bulunan Özer, dün Kestel İlçesi'nde saklandığı yakınlarının evinde yakalandı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ
Gözaltına alınan Özer, tüfekle vurduğu işadamının öldüğünü getirildiği, Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde öğrendi. Suçunu itiraf eden Özer, “Yaralandığını sanıyordum. Şimdi hapı yuttum'' dedi. Daha önce tasarımcı olarak çalıştığı işyerinden ayrıldığını, iş bulamayıp aç kaldığı için hırsızlık yaptığını söyleyen Özer'in, ifadesinde, “Olay günü cebimde 25 YTL vardı. Bununla küçük şişe rakı alıp tek başına boş bir arazide içtim. Gece acıktım. Gördüğüm villaya karnımı doyurmak için girdim. Ev sahibi beni yakaladı. Saldırıp küfür etti. Çok zoruma gitti. Cep telefonumu da düşürmüştüm. Kaçtım. Ama o küfürleri unutamadım. Sonraki gün önceden 35 YTL’ye bir Romandan aldığım tüfekle gizlice evine girip ona iki kez ateş ettim. Yaralandığını sandım. Öksürünce ağzından kan geldi. Ben de kaçtım. Onun öldüğünü bilmiyordum. Tahmin de etmiyordum. Bana küfür etmese bu cinayeti işlemeyecektim'' dediği öğrenildi. Cinayette kullanılan tüfek ise henüz bulunamadı.
Sorgusu süren Özer, daha sonra ‘Adam öldürmek’ ve ‘Hırsızlık’ suçlarından adliyeye sevkedilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious