Hırsız ev halkını rehin aldı!

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Konya'da polisten kaçan bir hırsız izini kaybettirmek için girdiği apartman dairesindeki ev halkını rehin aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konya'da Ferit Paşa Mahallesi'nde bir eve hırsız girdiği ihbarını alan polis ekipleri, olay yerine gitti. Polis ekiplerini gören ve 3 kişi oldukları sanılan hırsızlar evden çıkarak 07 GU 088 plakalı araç ile olay yerinden kaçtı. Hırsızları yakın takibe alan polis ekipleri kısa bir kovalamacadan sonra, aracı Uludoğanlar Caddesi üzerinde park halinde buldu.

Çalışmalarına devam eden polis ekipleri şüpheli görülen bir şahsı tutuklamak isteyince şahıs polisten kaçmaya başladı. Kaçan hırsızlardan biri olduğu belirlenen Mehmet Şirinordu(22) ile polis ekipleri arasında bir kovalamaca başladı.

Polis ekiplerine belinden çıkardığı silah ile ateş açan Şirinordu, yakalanacağını anlayınca izini kaybettirmek için bir apartmana girdi. Nişantaşı Mahallesi Hulusi Baybal Caddesi üzerindeki Elvan sitesine giren Şirinordu, apartman dairelerinden birine girerek "Beni saklayın" dedi. Daire sakinlerinin karşı çıkması üzerine Şirinordu, silah zoru ile daire sakınlerini rehin almak istedi. Bunun üzerine Şirinordu'ya karşı gelen ev halkı ile Şirinordu arasında boğuşma başladı. Apartman sakinlerinin boğuşma seslerini duyarak polise haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Şirinordu'yu yakalayarak gözaltına aldı.

Şirinordu, Konya Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Zanlının bugün adliyeye sevkedilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious