Hırsız evin içindeyse o ev kilit tutmaz

  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Uşak Müzesi'nde meydana gelen hırsızlık olayını bir atasözüyle tasvir etti: "Hırsız evin içindeyse o ev kilit tutmaz."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Malatya'nın Arapgir ilçesinde bu yıl 20'ncisi düzenlenen bağbozumu şenliklerine katılan Bakan Koç, Karun hazinelerinden çalınan broş ile ilgili soruları cevaplandırdı.

Bakan Koç, Uşak Müzesi'yle ilgili kendine Kasım ayında bir ihbar geldiğini belirterek, konunun o günden itibaren takibinin yaptırıldığını ifade etti.

Uşak Müzesi'nde görevli bazı kişilerin broşu alarak satmak için İstanbul'a götürdüklerini kaydeden Bakan Koç, bu kişilerin broşu satmak için irtibat kurdukları kişiler tarafından dövüldüklerini anlattı.

İstanbul'daki bu kişilerin mafya olduğunu ifade eden Bakan Koç, "Dayak atmalarından anlaşılıyor ki bu insanlar mafya. Broşu veren kişiler para da alamamışlar. Eğer adamlar bu işin ehli olsaydı broşu götüren personelin hakkını verirdi. Broşun hala İstanbul'da olduğunu tahmin ediyoruz ve yakalanması için çalışmaların devam ettiğini biliyoruz." dedi.

Müzelerdeki güvenlik eksiklerinin tamamlanması için hızla çalıştıklarını söyleyen Bakan Koç, "Bu eksikler giderilir ancak insan eksiğine gelince bugün alınan bir arkeolog ancak 10 yıl sonra müze müdürü olabilir. 10 yıl sonra göreve gelecek Bakan, bana teşekkür edecektir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious