Hırsız GPRS sayesinde yakalandı

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi, polis ekibindeki GPRS cihazı sayesinde, hırsızın girdiği sokakları diğer ekiplere anında bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'de, otomobil ve iş yerlerinden hırsızlık yaparak çalıntı araçla kaçmak isteyen hırsız, kendisini takip eden ve GPRS cihazı bulunan ekip otomobilinin mevkisinin diğer ekip araçlarına bildirilmesi sonucu bir saat süren kovalamacanın ardından yakalandı.

Bornova ilçesi Çamdibi semtinde bir iş yerinden hırsızlık ihbarı alan polis ekibi, olay yerine gitti. İş yerinden elektronik eşya ve cep telefonu çalan bir kişi, 35 YT 200 plakalı otomobile binerek kaçmaya başladı. Polis ekibinin takibe aldığı 35 YT 200 plakalı otomobilin Şirinyer semtinden çalıntı olduğu belirlendi. Çalıntı aracı takip eden polis ekibi, telsizle anons ederek bölgedeki diğer polis ekiplerine durumu bildirdi.

Bu arada, Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi, çalıntı aracı çok yakından takip eden polis ekibindeki GPRS cihazı sayesinde, hırsızın bulunduğu otomobilin girdiği sokakları diğer ekiplere anında bildirdi. Çamdibi'nden Yenişehir semtine kadar yaklaşık 1 saat süren kovalamacanın ardından çalıntı otomobil ve içindeki E.M. (22) yakalandı.

Gözaltına alınan ve hırsızlık suçundan poliste suç kaydı bulunan E.M'nin aracında elektronik eşyalar, cep telefonları, oto teybi ve plazma televizyon bulundu. Zanlının, Karşıyaka ve Buca'da da iş yeri ve otomobillerden hırsızlık yaptığı tespit edildi.

E.M'nin, işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious