Hırsız hakları dikenli telleri söktürdü!

Hırsız hakları dikenli telleri söktürdü!.6007
  • Giriş : 12.10.2008 / 23:02:00

Bahçivanın bahçesinin etrafına çektiği dikenli tel hırsızları yaralayacağı gerekçesiyle söktürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'nin Worcestershire bölgesindeki bir bölge konseyi, bir bahçıvandan, bahçesinin etrafına çektiği dikenli teli “hırsızları ya da izinsin girebilecekleri yaralayabileceği için” sökmesini istedi.

Bill Malcolm adlı bahçıvan, 4 ay içinde 3 kez hırsızların sebzelerine zarar vermesi ve aletlerini çalması üzerine bahçesinin etrafına dikenli tel çekti. Ancak Bromsgrove bölge konseyi, 61 yaşındaki bahçıvana, yüksekliği bele kadar olan dikenli teli “sağlık ve güvenlik açısından tehlike oluşturduğu için” sökmesi gerektiğini bildirdi.

Haberin devamı

Bahçesinde son 8 yıldır patates, soğan, kırmızı pancar ve kuşkonmaz yetiştiren Malcolm, “bunun kesinlikle komik bir durum” olduğunu ifade etti.

Tek isteğinin malını korumak olduğunu belirten bahçıvan, bahçesinin etrafına çektiği iki sıra dikenli telin, bir kanal kazıp içini piranha balıklarıyla doldurmaktan ya da yüksek demir parmaklıklardan tehlikeli olamayacağını savundu.

Tel örgüyü çekmesinden bu yana kimsenin bahçesine girmediğine dikkati çeken Malcolm, konseyin, “yaralı bir hırsız tarafından dava edilmek istemediğini” kendisine söylediğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*