Hırsız hamal tutunca yakayı ele verdi

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

Konya'da bir apartman inşaatındaki malzemeleri çalmak için 2 hamal kiralayan kurnaz hırsız, hamallar işe geç kalınca yakayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Ali P. (28), inşaattaki kalıp tahtalarını çalıp, taşımak için 2 hamal tuttu. P.'nin tuttuğu hamallara "Ben mütahitim Benim yaptırdığım bir apartman inşaatı var. Oradaki inşaat malzemelerini başka bir yere taşıyacaksınız. Ama inşaata sabah erkenden gidin komşular rahatsız olmasın." dediği öğrenildi.

P.'nin hamallara 20 YTL yevmiye verdiği öğrenildi. P.'nin sabah saatlerinde gitmelerini tembihlediği 2 hamal, inşaata saat 15:00'te geldi. İnşaattaki kalıp tahtalarını araçlarına yüklemeye başlayan hamallar, inşaatın gerçek sahibi tarafından görüldü.

Tahtalarının çalındığını gören inşaat sahibinin polise haber vermesi üzerine polis ekipleri olay yerine geldi. İnşaat malzemelerini araçlarına yüklemekle meşgul olan 2 hamal yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan şahıslar ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. P. tarafından kandırıldıkları tespit edilen 2 hamal olayla ilgileri bulunmadığından serbest bırakıldı.

Hamalların verdiği eşgal üzerine P.'nin hamallarla buluşacağı yere giden polis ekipleri P.'yi yakalayarak gözaltına aldı. İfadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen P.'nin daha önce 5 ayrı hırsızlık suçundan sabıkası bulunduğu tespit edildi.

Ali P., polis merkezinde ifadesi alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilmek için Konya Numune Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi. P., Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan P.'nin kendisini yakalayan polislere " Abi Ramazan'dayız ailemin iftar parasını çıkartayım dedim." dediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious