Hırsız kovalayan polislerin arabasını çaldılar

Hırsız kovalayan polislerin arabasını çaldılar.13913
  • Giriş : 21.01.2008 / 15:39:00

Almanya'nın başkenti Berlin'de, iki kişinin kullandığı çalıntı bir arabayı takip eden, polisler, kendi arabalarını bakın nasıl çaldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Almanya'nın başkenti Berlin'de çalıntı bir arabayı takip eden polisler kendi arabalarını çaldırdı.
Polis tarafından yapılan açıklamaya göre olay şöyle gelişti: Pazar sabahı saat 4:40'ta Berlin'i çevreleyen otobanda Seestr. çıkışına yakın bölgede video kayıt kameralı iki sivil polis görevde iken VW-Passat marka bir araç tarafından 165 kilometre/saatlik bir hızla geçildiler. Aracı takibe alan polisler aracın 10 Ocak'ta Neukölln'den çalınmış olduğunu tespit ederek durdurmak için takibe başladılar. İçinde iki kişi bulunan VW marka araç Seestr. çıkışından otobanı terk ederek şehir içi yola girdi. Takip edildiklerini fark eden VW sürücüleri hızla durdular ve polisin de durmasından sonra tekrar gaza basarak yan sokağa döndüler ve orada park halinde bulunan bir araca arakadan vurdular. Araçta bulunan iki kişi araçtan çıkarak kaçtılar. Polisler de araçlarını terk ederek onların peşinden takip etmeye çalıştı. İki kişi kısa sürede gözden kaybolurken onları takip eden polislerin de araçlarından uzaklaşmış oldukları bir sırada bir kişi anahtarı üzerinde olan polisin video kameralı aracına binerek aracı farklı bir istikamete sürerek olay yerinden uzaklaştı.

Polis araçta normal donanımların olduğunu ancak; silah olmadığını açıkladı. Polis aracının donanımlarıyla birlikte yaklaşık değerinin 100 bin Euro civarında olduğu belirtildi. Bir polis sözcüsü takip edilen kişilerden birisinin aracı çalmış olmasının ihtimal dahilinde olduğunu söyledi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious