Hırsız suya atladı, kaçtı

  • Giriş : 11.07.2006 / 00:00:00

Yakalanacağını anlayan hırsız suya atlayarak kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana'da senaryolara konu olacak film gibi bir hırsız kovalamaca sahnesi yaşandı. Sabah saat 07.00 sıralarında, bir dükkandan cep telefonu çalan Adnan K. adlı bir hırsız, Adnan Menderes Bulvarı'nda polislerin kovalaması sonucu kaçmaya başladı. Bulvardaki Amerikan Adası denilen yere gelen hırsız, yakalanacağını anlayınca polisin dur ihtarına rağmen Seyhan Baraj Gölü'ne atlayarak kaçmak istedi.

Polis, hırsızın yakalanması için Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait Can Kurtaran (CANKUR) ekiplerine haber verdi. CANKUR, 'sürat teknemiz yok' diyerek olay yerine gelmedi. Polis, bu sefer de Emniyet Müdürlüğü'ne ait Su Altı Grup Amirliği'ne haber vererek suya girilmesinin tehlikeli olabileceği gerekçesiyle hırsızın yakalanmasını istedi. Olay yerine gelen ekipler hazırlıksız gelince hırsız suyun içinde yaklaşık 2 kilometre kadar yüzerek olay yerinden uzaklaştı.

Hırsızın, sabah saatlerinde balığa çıkan balıkçı teknelerinden birine çıktığını gören polis, ıslık, düdük ve megafonla balıkçı teknesine seslendi. "Tekneci, hırsızı buraya getir. Suçluyu buraya getir" şeklinde anonslar yapmaya başladı. Anonsu duyan balıkçı teknesi, hırsızı gölün karşı kısmında bulunan Menekşe Adası'na bıraktı. Bunun üzerine polis, ada jandarma bölgesi olduğu için buradaki jandarmaya haber verdi. Jandarma tarafından yakalanarak polise teslim edilen Adnan K. adlı hırsız ile adı açıklanmayan balıkçı teknesinin sahibi gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious