Hırsıza bebek siparişi verdi

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

Gaziantep’te annesinin kucağından kaçırılan 8 günlük bebeği polis buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gaziazntep’te Seferpaşa Mahallesi’nde 41 yaşındaki Ali Kaplan, sahurda dükkanını açmak için evinden çıktı. Bu durumu bekleyen bir kişi, Kaplan’ın 24 yaşındaki eşi Hatice Kaplan’ın kucağında bulunan ve henüz adı konulmayan 8 günlük erkek bebeği alarak kaçmaya başladı. Gelininin çığlıklarını duyup kalkan 61 yaşındaki kayınvalide Ayşe Kaplan’ı da iten bebek hırsızı, hızla gecenin karalığında kayboldu.

Polis yaptığı araştırma sonunda gasp zanlısı H.Ö.U’yu gözaltına aldı. H.Ö.U. sorgusunda suçunu itiraf ederek bebeği bakması için G.A’ya teslim ettiğini söyledi. Polis, G.A’nın evine baskın düzenleyerek bebeği buldu.

Zanlılar, Deniz Mahallesi’nde oturan Y.O’nun kendilerinden kızı S.T. için bir bebek bulmalarını istediği için, bebeği kaçırdıklarını ve karşılığında 4 bilezik aldıklarını itiraf etti. Bunun üzerine Y.O. ile kızı S.T. de gözaltına alındı. Polisteki ifadelerinde çocuğu kaçıran kişilere, "Sahipsiz, bakıma muhtaç bir çocuk bulursanız getirin" dediklerini itiraf eden anne ve kızıyla ilgili soruşturma, ortaya bir çocuk özlemi ve aile dramı çıkarttı.

İddiaya göre 2 yıllık evli olan ve çocuğu olmayan, tüp bebek girişimi de olumsuz sonuçlanan S.T. 6 ay önce eşi tarafından terk edildi. Boşanmanın eşiğine gelen S.T’nin annesi Y.O’nun, mahallede sürekli kızının hamile olduğunu söyleyerek kaçırılacak çocuk için zemin hazırladığı anlaşıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious