Hırsızdan ilginç mesaj

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Bugüne kadar birçok vekilin arabası çalındı, evi soyuldu. Son olarak AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan'ın eşi, Ankara'da trajikomik bir olay yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sevim Doğan'ın cüzdanını çalan hırsız, çıkan 70 milyonu az bulunca cüzdanın içine şu mesajı bıraktı: "Bir milletvekili eşinde bu kadar mı para olur?"

Eşinin başından geçen bu ibretlik olayı Avni Doğan anlattı. Milletvekilinin verdiği bilgilere göre ilginç hırsızlık hadisesi şöyle gelişti: "Kızılay'a gitmek isteyen Sevim Hanım, Dikmen'deki evinin önünden otobüse bindi. Ancak koltuklar dolu olduğu için ayakta kaldı. Bu sırada genç bir bayan, "hanımefendi buyurun" diyerek yer verdi. Teşekkür edip oturan Sevim Hanım, yaklaşık 15 dakika sonra otobüsten indi.

Bu sırada çantasının açık olduğunu gören Doğan, kontrol edince cüzdanın kendisine yer veren bayan tarafından çalındığını fark etti. Doğan'ın cüzdanında kredi ve kimlik kartları ile 70 YTL vardı. Sevim Hanım hemen cep telefonuyla durumu o sırada Meclis'te olan eşine iletti. Eşini almaya gitmeden önce bankaları arayarak kredi kartlarını iptal ettirmek isteyen AK Partili Doğan, cüzdanı bulan bir güvenlik şirketi görevlisinin iptal işlemini yaptırdığını öğrendi. Doğan, ismi ve numarasını da ileten güvenlik görevlisine ulaşarak cüzdanı teslim aldı. Şifreli olduğu için kullanmadığı kredi kartları ile kimliklere dokunmayan hırsızın cüzdana bir de not koyduğu anlaşıldı. Avni Doğan, "Milletvekili eşi TBMM giriş kartı"ndan milletvekili eşinin cüzdanını çaldığını anlayan hırsızın, bıraktığı notta, "Milletvekili eşinde bu kadar mı para olur?" diye yazdığını söyledi.

Büyük şehirlerde sosyal yara haline gelen kapkaç ve hırsızlık olayları her kesimi mağdur ediyor. Gittikçe yaygınlaşan bu sorundan, toplumun caydırıcı yasal düzenleme beklediği milletvekilleri de zaman zaman zarar görüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious