Hırsızı kovalayan polis kaza yaptı

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Pendik'te, bir benzin istasyonundan otomobil çalan hırsızları kovalayan polis ekibi, kaldırıma çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hayati tehlikesi bulunmayan polis memuru, yine ekip otomobili ile hastaneye kaldırıldı. Otomobil hırsızları, kaçarak izlerini kaybettirdi.

Edinilen bilgiye göre, saat 16.00 sıralarında Pendik'teki bir benzin istasyonuna gelen ve içinde 4 kişinin bulunduğu 34 VH 7852 plakalı Opel marka otomobilden inen bir kişi, benzin istasyonuna gelen bir plaseyerin beyaz renkli Palio marka otomobilini çaldı. Çalınan otomobil, hırsızların geldiği Opel marka otomobil ile birlikte aynı anda istasyondan ayrıldı. Bunun üzerine Pendik İlçe Müdürlüğü ekipleri, kaçan Opel marka otomobili görerek kovalamaya başladı. Kovalamaca sırasında polis memurları, kaçan otomobilin arkasından sık sık ateş etti. Bu sırada direksiyon hakimiyetini kaybeden ekip otomobili, kaldırıma çarparak kaza yaptı. Çarpmanın etkisiyle polislerden birinin silahından çıkan mermi, aynı otomobilde bulunan Murat Tankoç isimli polis memurunun sağ karın boşluğundan giriş çıkış yaptı. Hayati tehlikesi bulunmayan Murat Tankoç, başka bir ekip otomobili ile Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazada ayrıca, Cafer Daşcı isimli polis memurunun da sağ omuzu kırıldı. Mehmet Karaca ve Veli Kılıçarslan isimli polisler ise, kazadan yara almadan kurtuldu.

Kovalamacanın ve kazanın telsizden anons edilmesi ile birlikte olay yerine Pendik ve Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden çok sayıda ekip sevk edildi.

Kaza yerinde inceleme yapan polis, kaçan otomobil hırsızlarının yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious