Hırsızı linç edeceklerdi

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Yakalanan hırsızları mahalle sakinlerinin elinden polis kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bina sakinlerinin linç etmeye çalıştığı zanlılar polis tarafından güçlükle korunurken, zanlıların parmak izi bırakmamak için taktıkları çoraplar dikkat çekti.
Edinilen bilgiye göre, saat 03.00 sıralarında, Yenidoğan Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan 7 katlı bir binaya, pencere demirlerinden tırmanarak 2 kişinin girdiğini gören vatandaşlar durumu polise ihbar etti. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, binayı kuşattıktan sonra didik didik aradı.

Zanlılardan biri binanın merdivenlerinde yakalandı. Polisin binada yaptığı arama sırasında çıkan sesle uyanan bina sakinleri zanlıyı linç etmek istedi. Özellikle kadınların saldırdığı zanlı polis tarafından güçlükle kaçırılabildi. Öfkesini alamayan bir kadın, eline aldığı terlikle zanlıyı polis otosuna bindirilinceye kadar kovaladı. " Her gün bir hırsız giriyor. Bunlardan bıktık artık. Rahat uyuyamıyoruz." diye isyan eden kadını polis ekipleri güçlükle sakinleştirebildi. Vatandaşlarca görülen diğer zanlı ise yangın merdiveninde yakalandı.

Bu arada, zanlıların binaya girerken parmak izi bırakmamak için ellerine çorap taktıkları ortaya çıktı.

Polis tarafından gözaltına alınan 2 zanlı sorgulanmak üzere karakola götürüldü. Zanlıların isimlerinin E.T. (17) ve D.G. (16) olduğu öğrenildi.

Şişli Dolapdere Caddesi Dericiler Sokak'ta ise, bir binanın ikinci katına açık pencereden hırsızlık amaçlı şahısların girdiği ihbarını alan polis itfaiyenin açtığı merdivenle daireye girdi. Aramalar sonucu şahısların hırsızlık yaptıktan sonra kaçtığı belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious