Hırsızın boynuna tabela astı

Hırsızın boynuna tabela astı.11568
  • Giriş : 30.09.2008 / 22:29:00

Hırsızlık yapan çalışanının boynunu “hırsız” yazılı tabela asıp, sokak sokak dolaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiltere'de, 41 yaşındaki Simon Cremer, kendisinden 845 sterlin çaldığını tespit ettiği çalışanının boynuna 'Hırsız' yazılı tabela asarak, daha sonra da sokak sokak dolaştırdı.

İngiltere'nin Essex bölgesinde meydana gelen ilginç olay, işveren Simon Cremer'in işçisi Mark Gilbert'in şirkete ait olan çeki üzerine geçirdiğini farketmesi üzerine yaşandı. 6 ay önce işe aldığı ve haftada bin sterlin ödediği işçisi tarafından soyulduğunu anlayan Cremer, hemen harekete geçerek, olayı farekettiği anda hala işyerinde olan 39 yaşındaki Mark Gilbert'in kolarını bağladı. Daha sonra bir karton üzerine 'Ben hırsızım. 845 sterlin çaldım ve simdi polis istasyonuna doğru gidiyorum' yazdı. Tabelayı Gilbert'in boynuna asan parton Cremer, Gilber'i sokak sokak dolaştırarak polis istasyonuna kadar götürdü.

Böyle manzaralara alışık olmayan İngilizler, boynunda yazı ile polis istasyonuna kadar başı önde elleri bağlı giden Gilber'i şaşkınlıkla izledi.

Polis istasyonuna varan işveren ise burada beklemediği bir şok yaşadı. Hırsızı polis istasyonuna götürmenin vatandaşlık görevi olduğunu düşünen Cremer, burada işçisi ile birlikte 24 saat gözaltında tutuldu. Polis böyle durumlarda görevli memurun olay yerine gidip, kişiyi gözaltına alması gerektiğini hatırlatarak, vatandaşların bu şekildeki müdahalesinin de suç sayıldığını söyledi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*