Hırsızın derdi altın!

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Bursa'da, kapılarını zorlayarak açtıkları evlerden binlerce YTL değerinde ziynet eşyaları çalan meçhul hırsızlar, vatandaşın canını yakmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa Emniyet Müdürlüğü, hırsızlıkların önlenmesi amacıyla Sokak Timleri'nin ardından da asayiş ekipler amirliği kurdu. Polis, hırsızlıklara karşı alınacak önlemleri tekrar tekrar anlatırken, vatandaşlardan çevrelerinde gördükleri durumu şüpheli şahısları vakit geçirmeden '155 polis İmdat Hattı'na bildirmelerini istiyor.
Polis, sokaklarda ve hırsızlıkların yoğun yaşandığı bölgelerde tedbirler i yazın gelmesiyle birlikte artırdı. Buna rağmen özellikle hırsızlar ziynet eşyalarını hedef alıyor. Merkez Nilüfer İlçesi'nde, kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızlar, ilk olarak Güneş Caddesi Sevgi Sokak'ta Ömer K. (49) isimli şahsın evine hedef aldı ve kapısını sert bir cisimle zorlayarak açtıkları evden 2 adet bilezik, 1 adet bileklik, 1 çift küpe, 1 adet çeyrek altın ve 1 adet zinciri çalarak kaçtı. Ancak hızını alamayan meçhul hırsızlar, Beşevler Caddesi Bal Sokak'taki Ayışığı Sitesi'nde Mine Ö.'nün (37) evine yine giriş kapısını sert bir cisimle zorlayarak açtıktan sonra girdi. Yatak odasında bulunan dolabın çekmecesinden 1 adet pırlantalı takı seti,1 adet kolye, 2 adet çocuk bileziği, 1 adet çocuk küpesi, 1 adet künye ve 2 adet halka altın küpeyi çalarak kaçtılar. Kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızlar, son olarak yine aynı sitede Hayrettin Y. (51) isimli şahsın evine de aynı yöntemle girerek 3 adet bilezik, 1 adet inci kolye, 1 adet bebek künyesi, 4 adet altın nazarlık ve 1 adet bebek bileziğini çalarak kaçtılar. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Nilüfer İlçe Eniyet Müdürlüğü, hırsızlık olaylarıyal ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Kriminal polis, altınların çalındığı evlerde en ükçük izleri bile değerlendirdi.

DEĞERLİ EŞYALARINIZIN LİSTESİNİ ÇIKARTIN

Öte yandan Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ıÜüdeğerli mücevher, kürk, halı ve benzeri eşyaların toplu halde de olsa çekilmiş bir fotoğrafını, televizyon, müzik seti gibi elektronik eşyaların da seri numaralarını gösteren bir listenin hırsızlık olaylarında yapılacak araştırmada çok yararlı olacağını belirttiler. Yetkililer; "Eşyalar mağaza, market, dükkan ve benzeri yerlerde satılır. Elden satılan eşyaların hırsızlık veya kaçak mal olma ihtimali yüksektir ve fiyatları caziptir. Satın almanız halinde zor durumlara düşebilirsiniz. Çaldığını satamayan hırsız bir daha çalmaz. Polise intikal eden hırsızlık olaylarında genellikle; ziynet eşyalarının kuyumcularda, diğer eşyaların ev, market vb. yerlerde, inşaat malzemelerinin ise başka inşaatlarda veya hurdacılarda elden çıkarıldığı görülmektedir. Bu tür mesleklerde çalışanların çok dikkatli olmaları, kendilerine mal satmak isteyen şüpheli kişileri anında polise bildirmelidir. Bilmeyerek de olsa çalıntı mal satın almanın suç olduğu unutulmamalıdır." diyerek vatandaşları hırsızlık konusunda uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious