Hırsızlar, altınlarla birlikte alarm sistemini de çaldılar!

  • Giriş : 23.11.2007 / 12:22:00

BURSA’da, kuyumcu dükkanına giren hırsızlar, 13 bin YTL tutarında altınla birlikte alarm sistemini de çaldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BURSA’da, hırsızlık amacıyla alarm sistemlerini kestikleri kuyumcu dükkanına giren hırsızlar, 13 bin YTL tutarında altın çaldı. Hırsızlar, kullanılamaz hale getirdikleri alarm sisteminin parçalarını da beraberlerinde götürdü.


Merkez Osmangazi İlçesi Alemdar Mahallesi Ormanlar yolu Caddesi’nde bulunan Hasan Uysal’a ait Hilal Kuyumculuk’a dün gece giren kimliği belirsiz kişiler, önce işyerinin önündeki alarm sisteminin kablolarını kesti. Daha sonra balta ve demir makas ile kepenklerni kırdıkları kuyumcuya giren hırsızlar, burada bulunan ikinci alarm sistemini de kullanılamaz hale getirdikten sonra, işyerindeki 13 bin YTL tutarındaki altın takıları aldı. İçerisinde 100 bin YTL değerinde altın ve para bulunan çelik kasayı ise açamayan hırsızlar, kestikleri alarm sisteminin parçalarını da alarak kaçtı.

İşyeri sahibi Hasan Uysal’ın sabah dükkanına gelmesi sonucu ortaya çıkan hırsızlık olayıyla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı. İşyerinde parmak izi alan polis, zanlıların kimliğini araştırıyor.
Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious