Hırsızlar, çaldıklarının envanterini tutmuş

  • Giriş : 14.03.2008 / 13:16:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde hırsızlık yaptığı iddia edilen 6 kişi jandarma tarafından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Demirtaş beldesindeki bir marketten 450 karton sigara çalındığı ihbarı üzerine harekete geçen jandarma, hırsızlık suçundan sabıkası bulunan 6 kişiyi takibe aldı. Zanlıları bir süre takip ettikten sonra eş zamanlı operasyon düzenleyen jandarma, Mustafa K. (22), Erdal Aslan (19), Abdullah Fevzi Ö (28), Erdal A. (19) Hasan Ö. (25) ve Mustafa Çek'i (23), yakaladı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada, bugüne kadar çaldıkları eşyaların listesini yaptıkları ve grupta bulunan kişilerin payına düşen gelirleri yazdıkları bir ajanda ele geçirildi.

Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Erdal Aslan ve Mustafa Çek'in, savcılıkta verdikleri ifadede suçu kabul ettikleri, 450 karton sigarayı çaldıklarını söyledikleri ve bu sigaraların Muammer Ü (26) adlı kişide olduğunu beyan ettikleri bildirildi.

Savcılık tarafından tutuklanmaları isteğiyle mahkemeye sevk edilen zanlılardan Erdal Aslan ve Mustafa Çek, tutuklanarak cezaevine konulurken, diğer 4 zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Jandarma, Muammer Ü'yü yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious