Hırsızlar, Germencik'i susuz bırakacaktı

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

Aydın'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Dağkaraağaç Köyü'ndeki, su deposunun şebekesini çalıştıran 2 elektrik trafosunun içindeki bakır teller ve bazı parçalar çalındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediye ilçenin susuz kalmaması için 3 aylığına TEDAŞ'tan trafo kiraladı.

Olay, Dağkaraağaç Köyü, Mezarlık Mevkii'nde, bugün saat 04.00 sıralarında meydana geldi. Sabah su depolarını kontrole giden belediye ekipleri, ilçeye su taşıyan şebekenin elektriğini sağlayan iki tarafonun kasasınının içindeki bakır kablolar, yağlar ve bazı parçaların çalındığını gördü. Belediye çalışanları, hırsızlık olayını Germencik Belediye Başkanı DYP'li Ali Şanlı ve jandarmaya bildirdi.

Olay yerine giden Belediye Başkanı Şanlı, tarafodaki bakır kablo ve bazı parçaları çalan kişi veya kişilere tepki göstererek, “İlçeye su taşıyan, su dağıtımını sağlayan şebekeyi çalıştıran elektrik trafosunun insanlık dışı bir şekilde tahrip edilmesi, anlaşılır gibi değil. Eğer bu trafoyu kısa zamanda yeniden yaptıramazsak, ilçe halkı sıcak havalarda susuz kalacak” dedi. Şanlı, her biri 15 bin YTL değerinde olan trafoları tahrip edip, bazı parçalarını çalan ya da çalanları ihbar edip, yakalattırana 1000 YTL ödül vereceğini de açıkladı.

Daha sonra, Kaymakam Niyazi Can'la birlikte TEDAŞ'a giden Belediye Başkanı Şanlı, ilçenin susuz kalmaması için 3 aylığına günlüğü 10 YTL'den trafo kiraladı. Jandarma ekipleri de trafolardan kimin hırsızlık yaptığını belirleyip yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious