Hırsızlar 2 dakikada 5 plazma TV çaldı

Hırsızlar 2 dakikada 5 plazma TV çaldı  .15448
  • Giriş : 12.03.2008 / 09:19:00

Ankara'da bir elektronik eşta mağazasına gelen maskeli 4 hırsız, 2 dakika içinde yaklaşık 12 bin YTL değerinde 5 adet plazma çalıp kayıplara karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, Çankaya'da meydana geldi. Uğur Mumcu Caddesi Kuleli sokak 91 numarada bulunan bir beyaz eşya mağazası, 05.15 sularında soyuldu. Büyükelçiliklere yakın bölgede ve işlek bir caddede olmasına rağmen mağazanın 4 kişilik hırsız çetesi tarafından nasıl hızla soyulduğu güvenlik kamerası görüntülerinden ortaya çıktı. Görüntülerde hırsızların önce kepengi yerinden çıkartığı görülüyor. Yüzleri açıkça görülen hırsızlar, yoldan araç geçtiği sırada hiçbirşey yapmadan duruyor, fakat araçlar gözden kaybolunca önce camı kırıyor. Dört kişiden biri kepengi kaldırıyor, biri aracın başında beklerken, iki kişi de içeriden aldıkları plazma televizyonları araca taşıyor. Hırsızlar, 2 dakika içinde 66, 82, 102 ekran boyutlarında ve yaklaşık 12 bin YTL değerinde 5 plazma çaldı.

Mağaza çalışanlarından Cem Hoşnay, olayı gören bir müşterilerinin polisi arayıp ihbarda bulunduğunu belirterek olayın nasıl olduğunu anlattı. Güvenlik alarmının da çalmasına rağmen hırsızların 2 buçuk dakikada 5 adet plazmayı aldığını belirten Hoşnay, "Biz normalde servis aracına 5 tane LCD televizyonu yerleştiremiyoruz. Bu adamlar 5 adet plazmayı bir otomobile sığdırdıkları gibi kendileri de aynı araca biniyorlar. O kadar profesyoneller ki, kısa zamanda bu kadar televizyonu çalmışlar." diye konuştu. Duvarlarda asılı televizyonların asılmak suretiyle yerinden söküldüğünü anlatan Hoşnay, bazı plazmaların kapaklarının parçalanıp duvarda kaldığını da ifade etti. Mağazada toplam 35 bin YTL'lik zarar olduğunu tahmin ettiklerini belirten Hoşnay, çok işlek ve güvenlikli bir bölge olmasına rağmen hırsızların kısa sürede soygun yapmasını "Büyük cesaret, tebrik mi etmek lazım yoksa" diyerek anlatıp şaşkınlığını ifade etti.

4 kişiden oluşan hırsızlık çetesinin, daha önce benzer yöntemlerle plazma hırsızlığı yaptığı ve uzun süredir arandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious